Advert

Eski Akyazı savcısından 269 Bylock bağlantısı çıktı

FETÖ kumpasçısı eski savcı Zafer Kılınç hakim karşısına çıktı. Yunanistan'a kaçmak isterken yakalanan Akyazı eski savcısı Zafer Kılınç, kumpas davalarından olan İzmir Askeri Casusluk davasının savcısıydı.

Eski Akyazı savcısından 269 Bylock bağlantısı çıktı
Eski Akyazı savcısından 269 Bylock bağlantısı çıktı

FETÖ sanığı Kılınç, eşi ve çocuklarıyla Yunanistan'a kaçmak isterken, İpsala sınırında yakalanmıştı. Kılınç'ın Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesi'nde duruşması görüldü. 

Kasım'daki duruşmada, sağlık sorunları nedeniyle savunmasını hazırlayamadığını öne sürerek, ek süre talebinde bulunan Kılınç, bugün de MİT'in ByLock'la ilgili teknik raporu ile son duruşma tutanaklarının kendisine ulaşmadığını belirterek, “Buna göre savunmamı yapmak istiyorum. Bir kez daha süre verin, ondan sonra vermeyin” dedi.

Avukatı da dosyada birçok eksiklik bulunduğunu, bu eksiklikler giderildikten sonra derli toplu savunma yapmak istediklerini söyledi.  

Mahkeme Başkanı, BTK (Bilgi Teknolojileri Kurumu)'ya yazılan yazıya gelen cevapta, Kılınç'ın 2014 yılında 269 kez ByLock bağlantısı olduğu bilgisinin verildiğini bildirdikten sonra Kılınç ve Avukatının beyanlarını aldı.

Kılınç, önceki beyanlarını tekrar ettiğini belirtirken, Avukatı, eksik olsa da delillerin genel olarak toplandığını, tahliye edilmesi halinde delillere müdahale imkanının bulunmadığını, ayrıca kaçma şüphesinin de izale olduğunu savunarak, tahliyesini istedi.

Beyanların ardından Zafer Kılınç'ın tutukluluk halinin devamına karar verilirken, Mahkeme Başkanı, şu uyarıda bulundu:

“Savunma için ek süre veriyoruz. Bu defa da savunma yapmaması halinde susma hakkını kullandığı ihtar olunacaktır.”

Bir sonraki celse 25 Nisan'a ertelenirken, binlerce insanın hayatını kararttığı söylenen Zafer Kılınç'ın duruşmasına sadece 1 mağdur ve 2 mağdur babasının yanısıra KUMPAS-Der Başkanı Ahmet Tatar, Zirve Yayınevi kumpası mağduru emekli Albay Mehmet Ülger ile 28 Şubat davasından tek bir ismin katıldığı görüldü. 

fetöisanık savcı zafer kılınç dava
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakaryaspor'da şok
Sakaryaspor'da şok
Sakaryaspor'da ilk imza
Sakaryaspor'da ilk imza