Otobüsler kontak kapattı, vatandaş tepki gösterdi

Korucuk Mahallesine toplu taşıma yapan Halk otobüsü şoförleri, bu sabah saatlerinde belediyeye tepki göstermek amacıyla kontak kapattı. Mağdur olan vatandaşlar ise halk otobüslerine tepki gösterdi.

Otobüsler kontak kapattı, vatandaş tepki gösterdi
Otobüsler kontak kapattı, vatandaş tepki gösterdi

Belediyenin okulların açılması gerekçesi ile 24 ve 25 numaralı hatlara fazladan otobüs sokmasına tepki gösteren özel Halk otobüsü sahipleri ve şoförleri, yapılan bu hatadan dönülmesini istedi. Zor şartlarda taşımacılık yaptıklarını söyleyen özel halk otobüsü şoförleri, “Eğer bir sıkıntı varsa, çözüm noktasında bize danışabilirlerdi. Bizlerde yaşanan sorunun çözümü için üzerimize düşeni yaparız. Ancak tepeden inme, uygulamalarla bizleri de mağdur ediyorlar. Biz her zaman çözümden yanayız ve üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Ama bu tip uygulamalar ile ekmek paramıza engel olunuyor” dediler.
 
Kendilerinin 1970’li yıllardan traktör ile başladıkları taşımacılık işine bugün otobüslerle devam ettiklerini belirten otobüs hattı sahipleri, “Biz ekmeğimizin derdindeyiz. Halkımızı da mağdur etmek istemeyiz. Bizden Büyükşehir belediyesi tarafından istenilen her yükümlülüğü yerine getiriyoruz. Hem sadece sorun Korucuk hattında mı?” dediler. Yaklaşık iki saat otobüsler çalışmazken, vatandaşlar ise duraklarda bekledi. Vatandaşlar ise otobüslerin çalışmamasına tepki gösterdi. Öteki taraftan, durak yönetiminin Büyükşehir Ulaşım Daire Başkanı ile görüşmek üzere söz alması üzerine, otobüsler tekrar çalışmaya başladı

adapazarı korucuk halk otobüsü kontak kapatma vatandaş tepki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakaryaspor sezonu açtı
Sakaryaspor sezonu açtı
Kocaali'de afetin yaraları sarılıyor
Kocaali'de afetin yaraları sarılıyor