O hat mahkemelik oldu!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilerin yararlanabileceği bir hat oluşturdu. Belediye tarafından oluşturulan hatta tepki gösteren Adapazarı-İzmit Minibüs Durağı yetkilileri UKOME kararını tanımadıklarını belirterek Kocaeli Belediyesini mahkemeye verdi.

O hat mahkemelik oldu!
O hat mahkemelik oldu!

UKOME KARARINA TEPKİ GÖSTERDİLER

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ulaşım Daire Başkanlığı Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan kararla Sakarya Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilerin ulaşım sorunları yaşamaması için yeni bir hat kuruldu. İzmit Otogarından başlayarak Sakarya Üniversitesine gelmesi planlanan 280 nolu hat 3 Şubat tarihinden itibaren çalışmaya başlarken Adapazarı – İzmit arasında yolcu taşıyan 3 firmanın yetkilisi ise yeni oluşturulan hatta tepki göstererek UKOME kararıyla ilgili olarak yetkililerle görüşmek istedi ancak bu talepleri kabul edilmedi.
 

MAHKEMEYE VERDİLER

Adapazarı – İzmit hattında çalışan 3 firma alınan karar sonrasında yetkililerden bir açıklama gelmeyince Kocaeli Büyükşehir Belediyesini mahkemeye verdi. Firma yetkilileri açılan yeni hattın kendi işlerini engellediğini ve geçim sıkıntısına soktuğunu belirterek belediyenin kararı geri çekmesini istediklerini belirtti. 31 Mart seçimleri öncesinde alınan bu kararın AK Parti’ye oy kaybettireceğini belirten firma yetkilileri alınan kararın geri çekilmesi için Milletvekilleri ile de görüşeceklerini ifade etti. 

Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan yeni hat ilk günden öğrencilerin akınına uğradı.

Haberlisin

saü kocaeli otobüs sefer mahkeme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İşkence gören köpek sahiplenildi
İşkence gören köpek sahiplenildi
104 kişiyi dolandıran şüpheliler böyle yakaladı
104 kişiyi dolandıran şüpheliler böyle yakaladı