Recep Yıldırım'a önemli görev

Akyazı'da üç dönem belediye başkanlığı, AK Parti'de iki dönem milletvekilliği yapan Recep Yıldırım, Yeni Dünya Vakfı Genel Başkan Yardımcısı oldu.

Recep Yıldırım'a önemli görev
Recep Yıldırım'a önemli görev

Akyazı'da üç dönem belediye başkanlığı, AK Parti'de 22. ve 23'ncü dönemlerde milletvekilliği yaparak Akyazı ve Sakarya'ya önemli yatırımlar kazandıran ve hizmetlerde bulunan Recep Yıldırım önemlibir görev daha üstlendi. Recep Yıldırım Yeni Dünya Vakfı Genel Başkan Yardımcılığı'na getirildi.

Yeni Dünya Vakfı Genel Başkanı Mahmut Göksu, Yıldırım'ın Genel Başkan Yardımcılığına getirilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, Yeni Dünya Vakfı hizmetlerinin büyümesi, çalışma alanlarının artması nedeniyle Türkiye genelinde teşkilat yapısının sağlıklı bir şekilde yönetilebilmesi önem arz ettiğini belirtti.

Vakıf çalışmalarında Şube ve Temsilcilik açarken dikkat edilmesi gereken temel kriterleri, sonrasında ise vakfın misyon ve vizyonuna uygun çalışmalar yapılmasının vakfın temel amacı olduğunu anlatan Uslu; "İdari açıdan nitelikli insan, mali açıdan sürdürülebilir kaynak oluşturulması ve bütün bunların kontrol ve denetimi vakıf hizmetlerinin sürekliliği açısından hayati önem taşımaktadır. 

Bu bağlamda Recep Yıldırım'ın Ankara Şube Denetim Kurulu Başkanı olarak bugüne kadar vermiş olduğu hizmetler takdirle karşılandı. Bundan böyle genel merkez adına çalışmalarının Genel Başkan Yardımcısı olarak yapması Mütevelli Heyetimiz tarafından uygun görüldü" dedi. 

Yeni Dünya Vakfı 

Yeni Dünya Vakfı, 1996 yılında kurulmuştur. Vakfımızın merkezi, İstanbul Cağaloğlu’nda bulunan Hadım Hasan Paşa Medresesi’dir. Ankara Hacı Bayram’da  bir (1) şubesi, Türkiye’nin değişik bölgelerinde de on sekiz (18) temsilciliği bulunmaktadır.

Yeni Dünya Vakfı, her yıl ülkemizde ve dünyanın değişik üniversitelerinde öğrenim gören binden fazla öğrenciye burs vermektedir. Yeni Dünya Vakfı, burs vermenin yanı sıra öğrencileri en iyi şekilde hayata hazırlamak için mesai harcamaktadır.

Eğitim, başarının temel şartıdır. Bu sebeple vakfımız, öğrencilerimizin bilim ve teknolojide oldukça ileri, millî ve manevî değerlerine bağlı, çalışkan, bilgili, aynı zamanda da irfan sahibi fertler olarak yetişmelerini gaye edinmiştir.

Yine vakfımız, eğitim amaçlı seminerler ve geziler  düzenleyerek gençlerimizin her açıdan donanımlı olarak yetişmelerine katkı sağlamaktadır.

Yeni Dünya Vakfı, eğitime yaptığı katkıların yanı sıra tarihî ve kültürel mirasa da sahip çıkarak bu kıymetli hazineyi gelecek nesillerin istifadesine sunmaktadır.

sakarya recep yıldırım Yeni Dünya Vakfı Genel Başkan Yardımcısı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 İşkence gören köpek sahiplenildi
İşkence gören köpek sahiplenildi
104 kişiyi dolandıran şüpheliler böyle yakaladı
104 kişiyi dolandıran şüpheliler böyle yakaladı