Çöken binanın enkazından deniz kabukları çıktı

İstanbul Kartal'da, geçtiğimiz hafta 8 katlı Yeşilyurt Apartmanı'nın çökmesi sonucu Sakaryalı Şevval Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 21 kişinin hayatını kaybetmesine ilişkin delillerin toplanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Binanın kolonundan beton ve demir kalitesinin tespiti için numuneler alındığı bildirildi. Alınan örneklerdeki deniz kabukları ise durumun ne kadar dehşet verici boyutlarda olduğunu bir kez daha gözler önüne serdi.

Çöken binanın enkazından deniz kabukları çıktı
Çöken binanın enkazından deniz kabukları çıktı

Kartal’da, geçtiğimiz çarşamba günü 8 katlı Yeşilyurt Apartmanı’nın çökmesi sonucu 21 kişinin hayatını kaybetmiş, 14 kişi de yaralanmıştı. Yaşanan olaya ilişkin başlatılan soruşturma sürüyor. Soruşturma kapsamında çöken binanın kolonlarından beton ve demir kalitesinin tespiti için numuneler alındı.

Alınan örneklerden malzeme kalitesinin tespit edileceği belirtilirken betonda kullanılan kumun da özellikle inceleneceği kaydedildi.

KUSUR TESPİTİNE YÖNELİK DELİL TOPLANIYOR

Görevlendirilen cumhuriyet savcılarının, enkaz alanında bilirkişi eşliğinde delillerin toplanması yönündeki çalışmaları sürdürdüğü bilgisine ulaşıldı. Öte yandan, kusurların tespitine yönelik olay yerindeki incelemeler ve delil toplama işlemleri devam ediyor.

kartal bina çökme enkaz deniz kabuğu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakaryaspor sezonu açtı
Sakaryaspor sezonu açtı
Kocaali'de afetin yaraları sarılıyor
Kocaali'de afetin yaraları sarılıyor