Hırsızlık çetesi çökertildi

Hendek'te jandarmanın hırsızlık çetesine yönelik düzenlediği operasyonda 6 kişi çalıntı malzemelerle birlikte yakalandı. Şüphelilerin çaldıkları eşyaları internet üzerinden sattıkları belirlendi.

Hırsızlık çetesi çökertildi
Hırsızlık çetesi çökertildi

Hendek-Sümbüllü, Karadere ve Gündoğan mahallelerinde 2018 yılının Aralık ayında başlayan evden hırsızlık olaylarında çok sayıda ağaç kesme motoru, ot biçme motoru ve LCD Televizyon gibi değerli eşya hırsızlıklarıyla ilgili Hendek İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı asayiş timlerinin iki aylık titiz çalışmaları sonucunda hırsızlık çetesi çökertildi. 

Jandarmanın yaptığı çalışmada araç kiralayarak hırsızlık olayında kullandıkları tespit edilen A.K., A.S., E.S., A.M.Ç., G.Ş., ve İ.Ö. isimli şüpheliler, operasyonla yakalandı. 

Yakalanan şahısların yapılan sorgularında çalıntı eşyaları LETGO isimli sosyal medya sitesinden sattıklarını itiraf ettti.

Çalıntı eşyaları satın alan şahıslara ulaşılarak, çalıntı mallar Jandarma tarafından muhafaza altına alındı.

Yapılan derinleme tahkikat sonucu on ayrı hırsızlık olay aydınlatıldı.

Çalıntı eşyaları satın alanlar A.K. isimli şüpheliyi teşhis etti. 

Jandarmadaki işlemlerin ardından adliyeye çıkarılan altı şüpheliden A.K ve E.S. isimli şahıslar mahkeme tarafından tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine gönderildi. 

hendek hırsızlık çete jandarmaoperasyon 6 gözaltı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaali'de afetin yaraları sarılıyor
Kocaali'de afetin yaraları sarılıyor
SEDAŞ kriz masası kurdu
SEDAŞ kriz masası kurdu