ankara escort

Doğumevi inşaatı için 45 milyon liralık ödenek

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle belirlenen 2019 yılı yatırım programında yarım kalan Doğumevi inşaatı için 45 milyon lira, BMC’nin Karasu’daki yatırımının altyapısı için de 10 milyon lira ayrıldı

Doğumevi inşaatı için 45 milyon liralık ödenek
Doğumevi inşaatı için 45 milyon liralık ödenek

2019 yılı yatırım programıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete’de yayınlandı. Kararnameye göre pek çok proje tasarruf tedbirleri nedeniyle önümüzdeki yıllara bırakıldı. TÜVASAŞ’a devam eden 3 proje için 40 milyon 44 bin lira para aktarımı yapılırken, fabrikanın alüminyum araç üretim tesisinin yapım işi de 2019 sonrasına bırakıldı.

KARASU’YA 10 MİLYON

Kararnameyle BMC’nin Karasu’da yapacağı yatırımın fizibilite etüdü için 10 milyon lira kaynak ayrıldı. Karasu –Akçakoca Bartın arasındaki yol çalışması ise 2019’dan sonraya bırakıldı. Ankara-İstanbul arasında faaliyet gösterecek Çok Yüksek Hızlı Tren Projesi de ertelendi. Adapazarı-Karasu Demiryolu hattı için ise sadece 15 bin lira ödenek kondu.

İÇME SUYU HATTI

Yatırım programında Şile-Ağva-Kaynarca Yolu için 32 milyon 162 milyon lira kaynak aktarıldı. 6 milyon liralık Acarlar Longozu Ekoturizm Projesi için bin liralık kaynak aktarıldı. Yapımı yarım kalan Doğumevi inşaatı içinde kararnameyle 45 milyon lira ödenek ayrıldı. DSİ 95 kilometrelik Adapazarı İçme Suyu Hattı’nı da programa aldı.

sakarya doğum evi hastanesi ödenek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Firari sahte kimlikle yakalandı
Firari sahte kimlikle yakalandı
Kenan Sofuoğlu Formulaz'a katıldı
Kenan Sofuoğlu Formulaz'a katıldı