ankara escort

Solucan gübresi üreticileri toplantısı gerçekleştirildi

Anadolu Solucan Gübresi Üreticileri Kooperatifinin 1. Olağan genel kurul toplantısı 24.02.2019 tarihinde Sakarya Sanayi ve Ticari Odasında, yönetim kurulu üyeleri, kooperatif ortakları ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Solucan gübresi üreticileri toplantısı gerçekleştirildi
Solucan gübresi üreticileri toplantısı gerçekleştirildi
Toplantıya ayrıca Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sn. Ekrem Yüce ve Ak Parti Sakarya İl Başkanı Sn. Yunus Tever , Sakarya ili Arı yetiştiriciliği Birliği Başkanı Mustafa Ör’ de katıldı.
 
Genel kurul sonrası Anadolu Solucan gübresi üretim ve pazarlama başkanı Sn. Devrim Yücel Yüncü ve Başkan yardımcısı Sn. Erdoğan Oral  ile yapılan görüşmede solucan gübresi sektöründeki son gelişmeler hakkında bilgi alındı.
Öncelikle toplantıya katılan Sn. Ekrem Yüce beye teşekkürlerini dile getiren Devrim Bey, sektörün milli ekonomiye ve ekolojik yaşama değer katabilecek bir sektör olduğunu, ayrıca solucan gübresinin, kimyasal gübrelerin toprağa verdiği zararı en aza indirdiğini belirtti. Kooperatif olarak amaçlarının tüm tarım iş kollarına ulaşmayı bu kapsamda açık alan ve örtü altı yetiştiriciliğinde solucan gübresinin kullanımının ve üretiminin yaygınlaştırılması adına atılacak olan adımların önemine değindi.
 
Anadolu Solucan Gübresi Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Kongresi'ne katılan Başkan Adayı Ekrem Yüce,
 
Değeri yükselen bir sektör
 
Sakarya'da solucan gübresi işletmelerinden 100'e yakın olması nedeniyle mutluluğunu dile getiren Başkan Adayı Ekrem Yüce, "Solucan gübresi her geçen gün değeri yükselen bir sektör. Daha önce DOKAP'ta solucan gübresi çalışmaları yapmıştık. Üniversitede hocalık dönemlerinde de bu konuda çalışmalar yaptım. İnşallah Sakarya'mızı solucan gübresi üretiminde merkez şehir haline getireceğiz. Sakarya'mızda çiftçimizle el ele verip Sakarya Tarım A.Ş. adı altında bir tesis kurmayı planlıyoruz. İnşallah birlikte bu projemizi gerçekleştireceğiz. Sakarya'mızı solucan gübresi pazarlaması ve paketlemesinde bir numara haline getireceğiz" dedi.
toplantı sakarya solucan üretici kooperatif 1.olağan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Firari sahte kimlikle yakalandı
Firari sahte kimlikle yakalandı
Kenan Sofuoğlu Formulaz'a katıldı
Kenan Sofuoğlu Formulaz'a katıldı