Parayla işimiz yok, şehirden destek istiyoruz

Sakaryasporlu futbolcuların antrenmana çıkmama nedenlerini takıma olan sahipsizliğe dikkat çekmek için yaptıklarını açıkladı. Şampiyonluk yolunda şehirden destek bekleyen oyuncular “Bizim paryala işimiz yok” mesajı verdiler.

Parayla işimiz yok, şehirden destek istiyoruz
Parayla işimiz yok, şehirden destek istiyoruz

Sakaryaspor’da dün yapılan antrenman boykotuyla büyük bir şok yaşanmıştı. Yönetim dün futbolcular ile yaptığı uzun toplantının ardından basın mensuplarına yaşanan olayın perde arkasını anlattı. Rüstemler Tesislerinde yönetim, teknik heyet ve futbolcular ortak bir basın açıklamasıyla yaşanan olayları anlattı.

DERDİMİZ PARA DEĞİL

Antrenmana çıkmama nedenlerinin para olmadığını dikkat çeken kaptan İlyas Çakmak “Yapmış olduğumuz bir eylem vardı. Bu eylem kesinlikle yönetimimizi kapsamıyor. Şehrimizin büyükleriyle alakalı. Biz burada mücadele içerisindeyiz ve bu mücadele yalnız kaldığımızı düşünüyoruz. Hafta sonu yaptığımız müsabakalarda seyircimiz dışında yalnız kalıyoruz. Futbol saha içinde oynanıyor. ancak biz sahanın dışında çok yalnız kaldığımızı düşünüyoruz. Bu eylemde bunun içindi” dedi. Kaptan Ferhat Yazgan ise “Meselemiz para olsaydı bugünde antrenmana çıkmazdık. Şampiyonluk yarışında kenetlenirsek başarıya ulaşacağız. cumartesi günü amed deplasmanında aslanlar gibi mücadele edip maçı kazanacağız” dedi.

DESTEK İSTEDİ
Dilaver Güçlü yaptığı konuşmada, “Biz şampiyonluğa oynuyoruz ancak şehir tam olarak yanımızda değil. Her maçımızın Samsun maçı gibi olmasını istiyoruz. Bu takım şampiyon olacak. Sezon sonunda mutluluk yaşamak için hepimizin kenetlenmesi lazım. Hakem hataları ve siyasi baskıların artacağı dönemde daha çok kenetlenmeye ihtiyacımız var” diyerek taraftarın devam eden desteğinin artmasını istedi.

ŞEHRİN BÜYÜKLERİNE.
Sakaryasporlu oyuncuların antrenmana çıkmamalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Cevat Ekşi "Şehrin büyüklerine bir eylem yaparak, yalnız oldukları mesajını vermek istemiş oyuncularımız. Biz kocaman bir aileyiz. Bu ve benzer sıkıntıları bir daha yaşamayacağız. Küçük bir aksaklık yaşandı diye düşünmek lazım. Arkadaşlarımızın yalnızlıklarını dile getirmek için yaptıkları eylemi böyle değerlendirmek lazım. Bizim şu anda tek düşüncemiz Amed'İ yenip seriyi yeniden başlatacağız. Sezon sonu bu şehre şampiyonluğu getireceğiz” dedi.

TEPKİLERE CEVAP

Sosytal medyadan gelen tepkilere cevap veren Ekşi, “Şimdi sosyal medyadan yazıp çizenler, kapalı kapılar ardında konuşanlara o zaman biz konuşacağız. Herkes kendince eleştiri yapıyor. Ama bugün ay sonu ve 585 bin TL vergi taksiti var. Bu borçları biz yapmadık. Ama durumu toparlamaya çalışıyoruz. Bizim tek söyleyeceğimiz sezon sonu Allah'ın izniyle şampiyon olacağız” dedi.
 

KİMSENİN ALACAĞI KALMAYACAK

Başkan Cevat Ekşi sezonun sonunda takımda kimsenin alacağının kalmayacağına belirterek, “Futbolcu arkadaşlarımıza borcumuz yok demiyorum. Ancak bizim oyuncularımız karakterli oyuncular, para için değil şampiyonluk için mücadele ediyorlar. Biz futbolcularımıza söz verdik. Sezon sonunda bu takımda kimsenin alacağı kalmayacak. BMC sponsorluğundan verilecek çekleri erken tarihe çekerek kendi aramızda paraya dönüştüreceğiz. Biz büyük bir aileyiz. İnşallah sezon sonunda Sakarya şehrine şampiyonluğu hediye edeceğiz” dedi.

sakaryaspor futbolcu yönetim antrenman çıkmama alacak açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şebekeyi yenilemek için arılarla mücadele ettiler
Şebekeyi yenilemek için arılarla mücadele ettiler
Sabıkalı kavşağa trafik ışıklı önlem
Sabıkalı kavşağa trafik ışıklı önlem