İşte Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin açılış tarihi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, çeşitli ziyaretler için geldiği Sakarya'da Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi inşaatı ve şehir hastanesinin süreci hakkında açıklamalarda bulundu.

İşte Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin açılış tarihi
İşte Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nin açılış tarihi

Ambulans teslim törenine katılmak üzere Sakarya'ya gelen Bakan Koca, ilk olarak Sakarya Valiliği'ni ziyaret etti. 

Bakan Koca, Valilik ziyaretinde Sakarya’da yatak ve hekim sıkıntısından kaynaklı il dışı sevkler, şehir hastanesi, 250 yataklı kadın doğum ve çocuk hastaneleriyle ilgili merak edilen konular hakkında konuştu. 

KADIN DOĞUM VE ÇOCUK

AK Parti hükümeti döneminde Sakarya’ya 500 milyonluk sağlık yatırımı yapıldığına vurgu yapan Bakan Koca 250 yatak kapasiteli Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin yüzde 55’lik kısmının tamamlandığını ifade etti. Bakan Koca “Hastane inşaatını yüklenen müteahhit firma ile görüştük. Nisan 2020 olan teslim tarihini 2019 Kasım sonuna çekmesi konusunda anlaşmaya vardık. İnşaallah 2019 Kasım sonunda hastanenin inşaatı tamamlanmış olacak” dedi. 
Sakarya’nın sağlık merkezi olmasını arzu ettiklerini belirten Bakan Koca “il dışına sevklerin sona erdiği, branş çeşitliliği ve yatak kapasitesi olarak ihtiyaca cevap veren bir Sakarya arzuluyoruz” dedi.

ŞEHİR HASTANESİ

Şehir Hastanesi konusunda da açıklama yapan Bakan Koca “Planlamamız bu yılsonuna kadar hastanenin ihale sürecini tamamlamak. Ardından iki yıl gibi bir sürede inşaatının tamamlanması gerekiyor. Şehir hastanesi ve kadın doğum çocuk devreye girdiğinde Sakarya ciddi bir sağlık üssü olacak” dedi

Sakarya’nın kaplıca sağlık turizminden pay alamadığını ifade eden Bakan Fahrettin Koca yeni dönemde Sakarya’nın sağlıkta kaplıca turizminden pay almasını istediklerini ifade ederek sağlık kaplıca turizmi ile ilgili de planlamaların olduğunu söyledi.

Bakan daha sonra Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesini ziyaret etti ve  yeni doğumevi inşaatında incelemelerde bulundu. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi inşaat açılış tarih açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Estasy operasyonu
Estasy operasyonu
Ahmet Davutoğlu Sakarya’da protesto edildi
Ahmet Davutoğlu Sakarya’da protesto edildi