Patronlar Platformu Özbekistan çıkarması

Patronlar Platformu üyelerinden oluşan 30 kişilik iş insanları heyeti Özbekistan Cumhuriyeti senatosu daveti ile Özbekistan'da çeşitli Forum programları iş görüşmeleri ve ziyaretlerde bulundu.

Patronlar Platformu Özbekistan çıkarması
Patronlar Platformu Özbekistan çıkarması

25 Şubat 2019 Pazartesi günü Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası Genel Merkezinde Özbekistan Cumhuriyeti Senatosu Başkanvekili Sadıq Safaev, Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ikramov Adkham, Ulaştırma Bakan Yardımcısı Kasymhodzhaev Ulugbek, Türkiye Cumhuriyeti Taşkent Büyükelçiliği Müşaviri Sercan Evgin, TİKA Özbekistan Ajans Başkanı Ali İhsan Çağlar, MÜSİAD Özbekistan koordinatörü Alpaslan Uçar, Özbek bürokratlar ve işadamları eşliğinde Türkiye Özbekistan iş formu düzenlendi. Düzenlenen forumda iki ülke arasındaki ticaret, Özbekistan’daki Ticaret ve Yatırım olanakları, Altyapı ve İnşaat Projeleri, Özbekistan Devletinin Vizyon Projesi olan Taşkent City projesi ile alakalı detaylar sunumlar yapıldı.

Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı tarafından Patronlar Platformu heteyini onuruna verilen öğle yemeğinin ardından Özbekistan'da faaliyet gösteren yaklaşık 150 kişilik Özbek iş insanları ile Patronlar Platformu heyeti ile ikili iş görüşmeleri programı Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşti

26 Şubat 2019 Salı Patronlar Platformu heyetinin ilk durağı Taşkent Hakimi (Belediye Başkanı ve Valilik Makamı) Başkan Yardımcısı Sharof Rakhmanov oldu, TİKA Taşkent Başkanı Ali İhsan Çağlar ve Türkiye Cumhuriyeti Taşkent Büyükelçisi Mehmet Süreyya Er’i makamlarında ziyaret ederek, Ülke hakkında daha detaylı bilgiler alarak, programı sağlamış olduğu katkılardan dolayı teşekkür plaketleri takdim edildi. Akşam yemeği heyetimiz onuruna MÜSİAD Özbekistan temsilciliği tarafından ikram edildi.

27 Şubat 2019 Çarşamba günü heyetimiz Taşkent'ten Buhara’ya geçerek burada çeşitli temaslarda bulundu, Pazar araştırmalarına devam etti.

28 Şubat 2019 Perşembe günü Patronlar Platformu heyet temsilcisi Semerkand Valisi ile görüşerek buradaki yatırımlarla alakalı bilgi edindi ve bazı projeler ile alakalı birebir görüşme imkanı buldu, Heyet Perşembe akşamı tekrar Taşkent’e dönerek burada görüşmelere devam etti.

01 Mart 2019 Cuma günü Özbekistan’daki tüm temaslarını tamamlayarak yurda dönen heyetimiz ile alakalı Özbekistan ulusal TV ve Radyo kanallarında geniş haberler yapılan temaslar ve ikili görüşmeler sonucunda yaklaşık 500 ikili iş görüşmesi ve bu görüşmeler neticesinde 250 milyon Türk lirası değerinde iş bağlantısı ile yurda dönüldü.

Patronlar Platformu özbekistan program
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sabıkalı kavşağa trafik ışıklı önlem
Sabıkalı kavşağa trafik ışıklı önlem
Kahreden kaza: Ölen eşi için gözyaşı döktü
Kahreden kaza: Ölen eşi için gözyaşı döktü