Kesin aday listeleri kabul edildi; İşte partilerin adayları

Sakarya'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Kesin aday listeleri kabul edildi; İşte partilerin adayları
Kesin aday listeleri kabul edildi; İşte partilerin adayları

Sakarya'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerine katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı.

İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Kesinleşen listelere göre Sakarya'da siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:

 

Adalet ve Kalkınma Partisi

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi - Ekrem Yüce (Cumhur İttifakı)

 

Adapazarı: Mutlu Işıksu (Cumhur İttifakı)

 

Akyazı: Bilal Soykan (Cumhur İttifakı)

 

Arifiye: İsmail Karakullukçu (Cumhur İttifakı)

 

Erenler: Fevzi Kılıç (Cumhur İttifakı)

 

Ferizli: İsmail Gündoğdu (Cumhur İttifakı)

 

Geyve: Murat Kaya (Cumhur İttifakı)

 

Hendek: Ali Kemal Sofu (Cumhur İttifakı)

 

Karapürçek: Orhan Yıldırım (Cumhur İttifakı)


Karasu: İshak Sarı (Cumhur İttifakı)


Kaynarca: Murat Kefli (Cumhur İttifakı)


Kocaali: Ahmet Acar (Cumhur İttifakı)


Pamukova: Cevat Keser (Cumhur İttifakı)


Sapanca: Özcan Özen (Cumhur İttifakı)


Serdivan: Yusuf Alemdar (Cumhur İttifakı)


Söğütlü: Koray Oktay Özten (Cumhur İttifakı)


Cumhuriyet Halk Partisi


Adapazarı: İsmahil Kılıç


Arifiye: Güngör Baş (Millet İttifakı)


Karapürçek: Nizamettin Yıldız (Millet İttifakı)


Karasu: Kerem Erksoy (Millet İttifakı)


Kaynarca: Nalan Akçay (Millet İttifakı)


Pamukova: Hüseyin Eryiğit (Millet İttifakı)


Sapanca: Cengiz Çiçek (Millet İttifakı)


Serdivan: Zafer Kazan (Millet İttifakı)


Söğütlü: Ferda İlter (Millet İttifakı)


Milliyetçi Hareket Partisi

 

Taraklı: İbrahim Pilavcı (Cumhur İttifakı)

 

İYİ Parti


Sakarya Büyükşehir Belediyesi: Cihan Kolip (Millet İttifakı)


Akyazı: Adem Güner (Millet İttifakı)

 

Adapazarı: Aydoğan Arslan

 

Erenler: Şemsettin Duman (Millet İttifakı)


Ferizli: Serhat Çiçek (Millet İttifakı)


Geyve: Atilla Zeytinoğlu (Millet İttifakı)


Hendek: Ahmet Merçan (Millet İttifakı)


Kocaali: Kemal Din (Millet İttifakı)


Taraklı: Mehmet Aydın (Millet İttifakı)


Saadet Partisi


Sakarya Büyükşehir Belediyesi: Fahrettin Abay


Adapazarı: Abidin Birinci


Akyazı: Selman Demirtaş


Arifiye: İsmail Kul

 

Erenler: Abdullah Satır


Ferizli: Halim Aşık

 

Geyve: Fikret Özer

 

Hendek: Yasir Yüksek

 

Karapürçek: Mehmet Ali Gedik


Karasu: Kerim Ali Aksoy


Kaynarca: Ergün Öztürk

 

Kocaali: Azem Emanet


Pamukova: İbrahim Güven Övün


Sapanca: Ömer Yaşar Çömlekçioğlu


Serdivan: Mecit Para


Söğütlü: Özdemir Özcan


Taraklı: Veysel Güneş


Büyük Birlik Partisi


Adapazarı: Eray Yeşilçimen


Hendek: Turgut Babaoğlu


Karasu: Mehmet İspiroğlu


Kaynarca: Mustafa Boğaz


Karapürçek: Hasan Cavit Karslı


Akyazı: Naim Yolçu


Erenler: Uğur Başsöz


Pamukova: Gürbüz Pertev

 

Söğütlü: Hatice Yılmaz


Ferizli: Ramazan Demiroğlu


Serdivan: Ahmet Bilgili


Kocaali: Hüseyin Can


Sapanca: Kadir Can


Taraklı: İbrahim Tüfekçi


Geyve: Mehmet Karcı

 

Arifiye: Hakan Yazıcı

 

Bağımsız Türkiye Partisi

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi: Fuat Özbay

 

Taraklı: Mahir Tokat

 

Söğütlü: Saadet Özdemir

 

Serdivan: Sıtkı Demirci

 

Sapanca: Murat Bayraktar

 

Pamukova: İsmail Hakkı Çapoğlu

 

Karasu: Caner Yatar

 

Kocaali: Ziya Dinek

 

Karapürçek: Suat Bel

 

Hendek: Ahmet Sinan Kesici

 

Geyve: Mehmet Değer

 

Ferizli: Haydar Hüseyin Özcan

 

Erenler: Merve Değirmen

 

Arifiye: İshak Koçak

 

Akyazı: Süleyman Pekdemir

 

Adapazarı: Erol Sak

 

Türkiye Komünist Partisi:

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi: Suat Ungan

 

Vatan Partisi:

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi: Ali Aşkar

 

Demokrat Parti:

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi: Cengiz Karabaş

 

Taraklı: Hızır Acar

 

Söğütlü: Ali Ökten

 

Serdivan: Zeki Mayasılcı

 

Sapanca: Hülya Lüleci

 

Kaynarca: İsa Soysal

 

Hendek: Gökhan Yusuf Yetimoğlu

 

Geyve: Basri Bölükbaş

 

Ferizli: Zeki Kuru

 

Erenler: Bülent Akca

 

Arifiye: Taşkın Ömür

 

Akyazı: Erol Erdem

 

Adapazarı: Ekrem Birer

 

Halkların Demokratik Partisi:

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi: Yaşar Karataş

 

Erenler: Fethi Doğan

 

Demokratik Sol Parti

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi: Necati Eker

 

Taraklı: Muharrem Yaman

 

Söğütlü: Gülten Sert

 

Serdivan: İsmail Kaya

 

Sapanca: Asiye Örden

 

Pamukova: Zeki Gültekin

 

Hendek: Nizamettin Sağkol

 

Geyve: Kadir Kahyaoğlu

 

Ferizli: Ümit Özdemir

 

Erenler: Selehattin Demir

 

Arifiye: Sabriye Eker

 

Adapazarı: Tanju Peker

 

Bağımsız adaylar

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi: Mustafa Kaşkaş, Murat Taksim, Selim Çatallar

 

Serdivan: Turan Tekbay

 

Sapanca: Oya Arapoğlu

 

Pamukova: İrfan Metin

 

Adapazarı: Cem Bükülmez

 

 

sakarya 2019 yerel seçim seçim kurulu aday liste parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SUBÜ 1. Yılını kutladı
SUBÜ 1. Yılını kutladı
Kunduracı dükkanı yandı
Kunduracı dükkanı yandı