MARKA'dan 140 milyon liralık destek

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'da 499 projeye 140 milyon 767 bin 427 lira destek verildi.

MARKA'dan 140 milyon liralık destek
MARKA'dan 140 milyon liralık destek

Genel Sekreteri Mustafa Çöpoğlu, yaptığı açıklamada, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'da faaliyet gösteren MARKA'nın 2009 yılından bu yana hizmet verdiğini söyledi.

Çöpoğlu, ajans tarafından belirlenen bölgesel öncelikli alanlar ve konular çerçevesinde, bölgesel kalkınma için önemli, büyük bütçeli altyapı veya işletme projelerinin, Güdümlü Proje Desteği (GDP) ile hayata geçirilmesini sağladıklarını bildirdi.

Toplamda 8 güdümlü projeye 25 milyon lira ajans desteği verildiğini ve yaklaşık 35 milyon lira değer sağlandığını kaydeden Çöpoğlu, "Bölgesel öncelikler çerçevesinde dönemsel olarak tasarlanan programlarla verilen mali destekler kapsamında 5 ilde toplam 499 projeye 140 milyon 767 bin lira destek verilerek, 235 milyon 619 bin liralık değer ürettik. Yerel aktörlerin kurumsal kapasitelerini arttırmak üzere eğitim ve danışmanlık hizmetlerini içeren teknik destek kapsamında ise toplam 544 projede 4 milyon liralık bütçe bu kapsamda kamu kurumları, STK'lar, yerel yönetimler ve odalara kullandırılmıştır." diye konuştu.

Çöpoğlu, bu projeler vasıtasıyla KOBİ'lerin küresel rekabet gücünü artırmasına, çevreye duyarlı temiz üretim uygulamalarına geçişlerine, Ar-Ge yapma, yenilik kapasite ve becerilerini geliştirmesine, ithalatlarını azaltarak, üretim kapasitelerinin artırılmasına ve bölgede yer alan kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların kurumsal kapasitelerinin artırılmasına katkı sağlandığını belirtti.

marka sakarya proje destek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SUBÜ 1. Yılını kutladı
SUBÜ 1. Yılını kutladı
Kunduracı dükkanı yandı
Kunduracı dükkanı yandı