Şehrin en modern kütüphanesi Akyazı'da açıldı

Akyazılı yazar Mehmet Niyazi Özdemir'in isminin verildiği İlçe Halk Kütüphanesi törenle hizmete açıldı.

Şehrin en modern kütüphanesi Akyazı'da açıldı
Şehrin en modern kütüphanesi Akyazı'da açıldı

Akyazı Belediyesi tarafından tahsis edilen binaya yapılan Sakarya'nın en yeni ve modern zenginleştirilmiş halk kütüphanesi Akyazı'da hizmete girdi. Açılış törenine Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Akyazı Kaymakamı Yakup Güney, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüseyin Yorulmaz, kütüphaneye ismi verilen Mehmet Niyazi Özdemir’in eşi Özgür Özdemir ve vatandaşlar katıldı. 
 
 
Törende konuşan Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilisi Mehmet Başaran, binanın restorasyonu için 720 bin lira harcama yapıldığını söyledi.
 
Kütüphaneye ismi verilen yazar Mehmet Niyazi eşi Özgür Özdemir ise eşinin isminin doğduğu Akyazı'da bir kütüphanede yaşatılıyor olmasının kendisini son derece duygulandırdığını belirtti. 
 
Valisi Ahmet Hamdi Nayir de Akyazılıları kütüphane için oluşturdukları iş birliğinden dolayı tebrik ederek; "Açılışını yaptığımız kütüphaneye Akyazı’nın yetiştirdiği değerlerden biri olan ünlü yazar Mehmet Niyazi Özdemir’in adının verilmiş olması büyük bir güzellik. Bilgi çağında yaşıyoruz. Kitaplar çok önemli. Kitaplar dünyaya açılmanın ve dünyayı tanımanın ilk basamağıdır. Bin yıl önce yaşamış biriyle bugün konuşmamız mümkün değildir. Ancak o kişinin bir kitabı varsa ister bin yıl olsun ister daha fazla yıl olsun kitabını okumak suretiyle onunla konuşabilirsiniz" dedi. 
 
Kütüphane çaışanlarına ve Akyazılılara seslenen Vali Nayir; "Mesai mefhumuna bakmaksızın özverili çalışarak hizmet vereceksiniz. Bunu onlardan bekliyorum. Şu anda 13 bin olan kütüphanedeki kitap sayısının arttırılması için Akyazılıları kitap bağışı yapmaya davet ediyorum" diye konuştu. 
Konuşmaların ardından kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi. Protokol açılışın ardından kütüphaneyi gezdi. 
 
Kütüphanede, okuma odalarının yanı sıra satranç aktivitasyonları , toplantı odaları, İnternet kafe ve Playstation oyun odası ile anaokulu öğrencileri için oyun salonları bulunuyor. 
 
Kütüphaneye adı verilen Akyazılı yazar Mehmet Niyazi Özdemir'in Türk edebiyatında 12 den fazla eseri bulunuyor.

Akyazı Mehmet Niyazi Özdemir kütüphane tören açılış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Estasy operasyonu
Estasy operasyonu
Ahmet Davutoğlu Sakarya’da protesto edildi
Ahmet Davutoğlu Sakarya’da protesto edildi