Uluslararası sempozyum SAÜ'de gerçekleştirilecek

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İlahiyat Fakültesi ile Uluslararası İslam Düşüncesi Enstitüsü (IIIT) işbirliğiyle düzenlenen “Sünnetin Otoritesi” isimli uluslararası Sempozyum 16-17 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Uluslararası sempozyum SAÜ'de gerçekleştirilecek
Uluslararası sempozyum SAÜ'de gerçekleştirilecek

16 Mart Cumartesi günü saat 10:00’da İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda başlayacak olan sempozyuma Türkiye’nin yanı sıra Fas, Tunus, Ürdün, Katar, Irak, İngiltere ve Belçika gibi ülkelerden tanınmış akademisyenler tebliğ sahibi veya müzakereci olarak katılacaklar. Sempozyumun açılış konferansı Diyanet İşleri Eski Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez tarafından “Usul ve Makasıd Açısından Sünnetin Evrensel Değeri” başlığıyla verilecek. 

İki gün sürecek sempozyumda, Sünnetin Teşrii Değeri, Kur’an-Sünnet Bütünlüğü, Hz. Peygamber’in Konumu, Sünnetin Dini ve Beşeri Yönü, Sünnetin Evrenselliği, Hz. Peygamber’in Fiil ve Tasarrufları, Sünnetin Bağlayıcılığı gibi konularda tebliğler sunulacak. Sempozyumda son zamanlarda Hz. Peygamber’in sünneti ve bağlayıcılığı etrafında yoğunlaşan tartışmalara sağlıklı bir zemin oluşturması amacıyla sünnetin teşrii değeri, dini ve beşeri yönü, vahiy ve Kur’an ile ilişkisi gibi konuların ele alınması ve bu husustaki uluslararası ilmi birikiminin ortaya konulması hedefleniyor. 

saü Sünnetin Otoritesi” konferans
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Estasy operasyonu
Estasy operasyonu
Ahmet Davutoğlu Sakarya’da protesto edildi
Ahmet Davutoğlu Sakarya’da protesto edildi