1 Nisan'da okullar tatil mi?

1 Nisan'da okullar tatil olacak mı sorusuna milyonlarca öğrenci yanıt arıyor. 31 Mart günü yapılacak yerel seçimler sonrası 1 Nisan Pazartesi resmi tatil mi sorusunun yanıtı merak ediliyor.

1 Nisan'da okullar tatil mi?
1 Nisan'da okullar tatil mi?

1 Nisan'ın resmi tatil olup olmayacağı netlik kazandı. Yerel seçimler için heyecan giderek artıyor. Sayılı günlerin kaldığı 31 Mart tarihinde tüm Türkiye sandık başına giderek oy kullanacak.
 
Oy verme işlemleri okullarda gerçekleşecek. Devlet okullarında oy kullanma işlemleri ve oy sayım işlemleri ilerleyen saatlere kadar devam edecek. Oy kullanma işlemlerinin okullarda gerçekleştirilmesi öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan tatil açıklamalarını yakından takip etmesine sebep oldu.
 
1 Nisan okullar tatil mi sorusuna öğrenciler ve veliler yanıt arıyor. 1 Nisan 2019 resmi tatil mi? 31 Mart günü yaşanacak seçim heyecanının ertesi günü resmi tatil olup olmayacağı ile ilgili vatandaşlar bilgi edinmek istiyor.
 
Oy kullanma saatleri 08:00 - 17:00 arasında yapılacak. Bazı illerde 07:00 - 16:00 arasında oy kullanılacak. Devlet okullarında oy kullanma işlemleri ve oy sayım işlemleri ilerleyen saatlere kadar devam edecek.
 
Öğretmenler, öğrenciler ve veliler okulların 1 Nisan’da tatil olup olmadığı ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaları öğrenmek istiyorlar. Aynı seçim sonrasında resmi tatil olup olmadığı da merek ediliyor.
 
 
1 NİSAN’DA OKULLAR TATİL Mİ?
 
Tüm seçimlerde ilk ve ortaokul, lise, üniversite gibi kurumlar oy verme işlemi için kullanılır. Tüm özel ve devlet okullarında oy verme işlemi gerçekleşebilecektir. Oy verme akşam saatlerine doğru sona erer ve sayım aşamasına geçilir. Sayım aşaması geç saatlere kadar sürebilmektedir.
 
Seçimin ertesi günü okulların tekrar eğitim verebilmesi için düzenin eski haline getirilmesi gerekir. Fakat bunun için yeterli süre bulunamamaktadır.
 
Bu yüzden ertesi gün okullar tatil edilmektedir. Yani Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılan resmi açıklama sonucu 1 Nisan 2019 Pazar günü tatildir. Buna ek olarak öğretmenler de idari izinli sayılacaklardır.

seçim okul 1 nisan tatil mi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaali'de afetin yaraları sarılıyor
Kocaali'de afetin yaraları sarılıyor
SEDAŞ kriz masası kurdu
SEDAŞ kriz masası kurdu