Advert

Akyazı Belediyesi Tasarrufa Gidiyor

Akyazı Belediyesi, biriken borç nedeniyle tasarruf gidiyor.

Akyazı Belediyesi Tasarrufa Gidiyor
Akyazı Belediyesi Tasarrufa Gidiyor

31 Mart Yerel Seçimleri'nde göreve gelen Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan'ı zorlu bir dönem bekliyor.


Seçim öncesinde belediyenin borçları nedeniyle uçuk ve flaş projeler vadetmeyen bunun yerine ihtiyaç duyulan asfalt, altyapı ve yollar konusunda çalışma sözü veren Soykan, koltuğa oturur oturmaz tasarrufa yöneldi. Belediye deki birçok gider kaleminde kısıtlamaya giden Başkan Soykan, belediyenin borçlarının azaltılması amacıyla yoğun mesai harcıyor.
Akyazı Belediyesi'nin şirketi olan AK Belde A.Ş'de  bulunan fazla işçi kadrosu yönetimi düşündürüyor. 


Belediyenin borçlarından dolayı (şubat ayı) maaşlarını ödeyememesi sebebiyle istemeyerekte olsa işçi çıkaracağı belirtiliyor. 


Personel giderleri çok olduğu için maaşların ödenemez duruma geldiği öğrenilirken Soykan'ın AK Belde A.Ş'de çok sayıda personeli işten çıkarması bekleniyor.  AK Belde'de bazı kesimler tarafından ATM memuru olarak da bilinen ve birçok zaman işe gitmeden maaş alan personelin olduğu iddia ediliyor. Bu kişilerin ve zaruri işçilerin dışında birçok kişinin iş akitleri sonlandırılacağı öğrenildi.


Göreve başlar başlamaz borç sorunuyla baş etmek zorunda kalan Bilal Soykan, tasarrufa yönelerek belediyeyi daha iyi hizmet edebilir hale getirmek için çalışıyor.

Akyazı Belediyesi Bilal soykan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SEDAŞ'dan 5 ilçe için kesinti uyarısı
SEDAŞ'dan 5 ilçe için kesinti uyarısı
Benzin ve motorine büyük zam
Benzin ve motorine büyük zam