Jandarmanın Nisan ayı raporu

Sakarya'da jandarmanın Nisan ayında gerçekleştirdiği çalışmalarda aranan 343 kişi yakalandı. Yakalanan kişilerden 57'si tutuklandı.

Jandarmanın Nisan ayı raporu
Jandarmanın Nisan ayı raporu

Jandarmanın Sakarya’yı güvenli ve huzurlu bir şehir haline getirmek için gerçekleştirdiği  operasyonlar kararlı bir şekilde devam ediyor.
1-30 Nisan tarihleri arasında Jandarma asayiş timleri 153 bin 224 şahsı sorguladı. Sorgulamalar neticesinde çeşitli suçlardan aranma kaydı olduğu tespit edilen 343 şahıs yakalanarak adalet önüne çıkartıldı. 

Bu şahıslardan 57’si hakkında çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklama kararı verildi. Diğer 286 şahıs ise çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Yakalanan kişiler içinde hakkında 3 ayrı” suçtan 10 yıl 5 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan S.Y., “2313 Sayılı Kanuna Muhalefet” suçundan 5 yıl kesinleşmiş cezası bulunan Z.Ç., "Cebir Tehdit veya Hile Kullanarak Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma ve  Yaralama“ suçlarından kesinleşmiş 2 yıl 6 ay hapis cezası bulunan H.D., “Herkesin girebileceği bir yerde bırakılmak suretiyle hırsızlık, Konut dokunulmazlığını ihlal etme, Basit yaralama ve Hükümlü ve tutuklunun kaçması” suçlarından 11 yıl 7 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan İ.S., “Herkesin girebileceği bir yerde bırakılmak suretiyle Hırsızlık, İşyeri dokunulmazlığını İhlal etme ve Kamu malına zarar verme” suçlarından 4 yıl 7 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan S.S., “Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Sağlama” suçundan 4 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan S.Ö. de yer alıyor.

Ayrıca; 16 Nisan da Taraklı Akçapınar Mahallesinde meydana gelen kablo hırzıslığı failleri F.Ç. ile R.Ö. isimli şahıslar, 17 Nisan ve 21 Ocak 2019 tarihlerinde Hendek-Yağbasan Mahallesinde meydana gelen Türk Telekom’a ait İnternet ve Telefon kablo hırsızlığı firarileri G.D., S.S., ve S.E. de yakalandı.

sakarya jandarma asayiş rapor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cesedi bulunmuştu, cinayete kurban gitmiş
Cesedi bulunmuştu, cinayete kurban gitmiş
Kalp masajıyla hayata dönmüştü, yaşama tutunamadı
Kalp masajıyla hayata dönmüştü, yaşama tutunamadı