Suriyelilere 3 tır insani yardım gönderildi

Sakarya İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Derneği tarafından Suriyelilere 3 tır insani yardım gönderildi.

Suriyelilere 3 tır insani yardım gönderildi
Suriyelilere 3 tır insani yardım gönderildi Sakarya Haber

Derneğin başkanı Engin Sezer, gazetecilere yaptığı açıklamada, ramazan ayı çalışmaları kapsamında Sakarya'da toplanan 3 tır insani yardımın Suriye'ye gönderilmek üzere yola çıktığını söyledi.

Suriye'de iç savaşın başladığı tarihten bu yana Sakarya'dan giden yardım tırı sayısının 269'a ulaştığını belirten Sezer, "Son günlerde Suriye'nin İdlib ilinin güneyi ile Hama ilinin batı kırsallarındaki sivil yerleşim yerlerine rejim ve destekçileri tarafından düzenlenen saldırılardan kaçarak Türkiye sınırına yakın bölgelere gelen siviller, zeytinliklerin olduğu arazilere sığındı. Zeytinliklere sığınan sivillere İHH tarafından konserve, bisküvi, bebek maması, temiz içme suyu ve ekmeğin bulunduğu acil yardım paketleri dağıtıldı." ifadelerini kullandı.

Son günlerde devam eden yoğun bombardımandan kaçarak Türkiye sınırındaki güvenli alanlara sığınan insan sayısının 100 bini aştığını aktaran Sezer, bu bölgelere gelen sivillerin ihtiyacı olan acil yardım paketlerinin ulaştırıldığını kaydetti.

Birçok ailenin zeytinliklerin olduğu alanlara sığındığını anımsatan Sezer, "Bu ailelerin en kısa sürede çadırlara yerleştirilmesi gerekiyor. Gıda, temizlik, giyim, barınma gibi ihtiyaçlar yeni göç dalgalarıyla daha çok artıyor. Bizler de elimizden geldiği kadarıyla mazlumlara yardım etmeye devam ediyoruz." diye konuştu.

sakarya ihh suriye yardım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelsiz Yaşam Merkezi için protokol imzalandı
Engelsiz Yaşam Merkezi için protokol imzalandı
SUBÜ’nün akademik başarıları ödüllendirildi
SUBÜ’nün akademik başarıları ödüllendirildi