Ekrem Yüce yamaç Paraşütü ile tandem uçuşu yaptı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Serdivan Kırantepe'de yamaç paraşütüyle tandem uçuşu yaptı.

Ekrem Yüce yamaç Paraşütü ile tandem uçuşu yaptı
Ekrem Yüce yamaç Paraşütü ile tandem uçuşu yaptı Sakarya Haber
Haberin galerisi için tıklayın!

Kırantepe’de Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Sakarya İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit, Sağlık İl Müdürü Doc. Dr. Aziz Öğütlü ve AFAD Müdürü Hüseyin Kaşkaş'ın da katıldığı yamaç paraşütü gösterisi yapıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce yamaç paraşütüne ilgiyi arttırmak için Sakarya semalarında eğitmen eşliğinde paraşütle uçtu. Sakarya Kırantepe’den eğitmen ile atlayış gerçekleştiren Yüce yaklaşık 20 dakikalık uçuş sonrasında yere iniş yaptı. Başkan Yüce bu sporu herkese tavsiye ederek, atlayış öncesinde hiçbir kaygı taşımadığını ve atlayış sonrasında da büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti. 

Yamaç paraşütünde Ölüdeniz’in önüne geçebilmeyi planlıyoruz 

Ekrem Yüce, “Kırantepe’deki bu uçuşları göreve başladığım günden beri sık sık gündeme getiriyorduk ve her gün gidip orada bir uçuşu gerçekleştirmeyi ve burada ki yapılanları gözlemlemeyi hep arzu ediyorduk. Nasip bugüneymiş. Valimizin daveti üzerine buraya büyük bir heyecanla geldik, gelir gelmez de hani uçmuyor muyuz sözünü söyler söylemez hocamız da hazırmış zaten hemen üzerime gerekli tesisatı giydirdiler. Güzel bir deyim var; hayata kuş bakışı bakmak lazım ama kuş gibi değil. Kuş bakışı bakmak için her bireyin bu sporu yapmasını temenni ediyorum. Sakarya’yı, Türkiye’de Ölüdeniz’den sonra demeyeceğim, Ölüdeniz’in önüne geçebilecek bir yamaç paraşütü olayı gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Hocam sözü verdi, hocamın sözüyle birlikte yukarıda bir anlaşma yaptık; bundan sonra ki Kırantepe’de ki uçuşlarımız bu kulübün uçuşu bundan sonra Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde olacaktır. Sakarya Büyükşehir Belediyesi, yeni bir spor dalı bünyesine katmıştır” diye konuştu. 

Sporun yükselen yıldızı olan dallarından birisi olan yamaç paraşütü 

Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, “Sporun yükselen yıldızı olan dallarından birisi olan yamaç paraşütü. Büyük bir ilgi var onu görüyoruz, ilimizin burada ki bu ortamı da bu sporun yapılabilmesi için en emniyetli en güzel alanlardan bir tanesi. Sağ olsun hocalarımız da burada eğitimleri en güzel şekilde veriyorlar. Eğer burada ki faaliyet artışı ilimizin tanınmasına, ilimizin marka değerine katkı sağlayacaksa elbette hep beraber merkezi, yerel yönetim bütün teşkilatlarımızla işin içerisinde olacağız. Elbette ki belediyelerimize çok iş düşüyor, buraların daha canlandırılması, gelen kişilerin daha etkili hizmet alabilmesi için biz de buradayız. Gelirken de arkadaşlarımızla hep birlikte geldik; emniyet, jandarma, sağlık, AFAD ile bütün teşkilat beraber olalım burayı bir tanısınlar. Bu gibi sporların bazen sıkıntıları da olabiliyor, nerede yapılıyordu alanı bilerek gelsinler, inşallah olmaz ama bu gibi durumlarda da bize düşen görevi haddi ile yerine getirebilmek için buradayız” şeklinde konuştu. 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce yamaç paraşütü tandem uçuşu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mahallemi Güzelleştiriyorum Projesi başladı
Mahallemi Güzelleştiriyorum Projesi başladı
Sakarya Nehri'ne düşen ineği AFAD kurtardı
Sakarya Nehri'ne düşen ineği AFAD kurtardı