Çiftlik Bank Davası'nda tahliye kararı

Binlerce kişiyi kar vaadiyle dolandırdılar. Milyonlarca lira vurgun yaptılar. 48 sanıklı Çiftlik Bank davasında mahkeme sistemin yönetim kurulu üyesi ile yazılımcısının tahliyesine karar verdi. Bu kararla dava kapsamında tutuklu sanık kalmadı.

Çiftlik Bank Davası'nda tahliye kararı
Çiftlik Bank Davası'nda tahliye kararı Sakarya Haber

48 sanıklı Çiftlik Bank davasının 2. duruşması görüldü. Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar sistemin yazılımcısı Cudi Cumhur Yurdakul ve Çiftlik Bank yönetim kurulu üyesi Savaş Yıkılmaz ile 5 tutuksuz ve avukatları katıldı. Duruşmada, 46 mağdur da hazır bulundu.

SANIKTAN "BEN DE MAĞDUR OLDUM" SAVUNMASI

Habertürk'ten Arzu Kaya'nın haberine göre; duruşmada savunma yapan sanıklardan Hamit Can , 2017 yılı Mayıs ve Aralık ayları arasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nda uzman çavuş olarak görev yaptığını belirterek, "2017 yılının Ağustos ayında sosyal medya üzerinden çiftlik bank ile tanıştım. Başlangıçta o günlerde 15 bin lira para yatırdım. Haziran ayında zaten istifamı vermiştim. Eşim adına Konya'da bir şirket kurup Çiftlik Bank'ın çalışanı iç mimar olarak bildiğim İbrahim isimli kişiye 150 bin lira vererek Çiftlik Bank'ın bayiliğini açtım. 2018 yılı Ocak ayına kadar bir sorun yoktu. Ödemeler durdurulunca alacaklarımızın ödenmesi için Çiftlik Bank'a ihtarname gönderdik. Ben ayrıca Çiftlik Bank'ın İskenderun'da faaliyet gösteren bayiliği için 75 bin lira para vererek ortak olmuştum. Sonuçta yatırdığım paraları geri alamadım. Ben de mağdur oldum. Bu yüzden İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde zabıta olarak çalışmaya başladım. Suçlamayı kabul etmiyorum" diye konuştu.

MAĞDURLAR ŞIKAYETÇI OLDU

Duruşmada mağdurlar da şikayetlerini dile getirdi. Aralarında, muhasebeci, teknisyen, aşçı, özel halk otobüsü şoförü, özel güvenlik görevlisi gibi çeşitli meslek gruplarından 46 mağdur ifade verdi. Mağdurlar yatırdıkları tutarları söyleyerek şikayetçi oldu.

MAHKEMEDEN TAHLİYE KARARI

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar sistemin yazılımcısı Cudi Cumhur Yurdakul ile Çiftlik Bank'ın yönetim kurulu üyesi Savaş Yıkılmaz'ın adli kontrol şartıyla tahliyelerine karar verdi.

FİRARİ SANIKLAR

Firari sanıklar Mehmet Aydın, Fatih Aydın, Cengiz Samur, Osman Naim Kaya ve Niyazi Karakoç hakkında çıkarılan yakalama kararlarının devamına karar veren heyet duruşmayı Eylül ayında erteledi. Davanın ilk celsesinde ise 11 tutuklu sanıktan 9'u tahliye olmuştu. Bu kararla beraber davada tutuklu sanık kalmadı.

çiftlik bank dava tahliye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korucuk'ta Off-Road heyecanı
Korucuk'ta Off-Road heyecanı
Sakarya'dan çalındı, Kandıra'da bulundu
Sakarya'dan çalındı, Kandıra'da bulundu