Başkan Soykan'a yetki verildi

Akyazı Belediyesi Meclis Toplantısında Ak Belde A.Ş'ye Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür ataması için Başkan Soykan'a yetki verildi.

Başkan Soykan'a yetki verildi
Başkan Soykan'a yetki verildi Sakarya Haber

Akyazı Belediyesi'nin olağanüstü meclis toplantısı bugün gerçekleştirildi. Meclis toplantısında iki madde oylamaya sunuldu. 
 
Maddelerin ilki cadde ve sokakların asfaltlanması ve plent altı binder asfalt beton alımı yapım işi için İller Bankası A.Ş’den kredi kullanılması iş ve işlemleri ile ilgili her türlü işlemi yapmaya Belediye Başkanı’na yetki verilmesi teklifinin görüşüldü. Teklif oy birliğiyle kabul edildi. 
 
Meclise Başkanlık yapan Bilal Soykan, alınacak kredinin acil ve elzem olan yerler için kullanılacağını ifade etti. Seçimden önce kredi talebinin olduğunu ve bir kısmının çekildiğini kaydeden Soykan; "Yönetim değiştiği için yeni yönetime yetki verilmesi gerekiyor. Kredinin kalan kısmının 3 milyon 850 bin liralık kredi çekilmesiyle ilgili yetkidir" dedi. 
 
İkinci madde olan belediyenin yüzde 99,82 hissesi bulunan Akbelde İnşaat Taahhüt Yatırım Pazarlama Sağlık Hizmetleri A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanı, Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyelerini atamak üzere Belediye Başkanı’na yetki verilmesi teklifi görüşüldü. Oylama sunulan teklifte kabul edildi. 
 
MHP grubu Ak Belde'ye yapılacak atamalara ilişkin isimlerin kimler olduğunun açıklanması istendi. Başkan Soykan, isimlerin değerlendirildikten sonra açıklanacağını belirtti. 
 
Öte yandan Ak Belde A.Ş'nin başına Feyzi Bora’nın getirilmesi bekleniyor.

 

akyazı belediyesi meclis toplantısı ak belde genel müdür atama başkan yetki
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Korucuk'ta Off-Road heyecanı
Korucuk'ta Off-Road heyecanı
Sakarya'dan çalındı, Kandıra'da bulundu
Sakarya'dan çalındı, Kandıra'da bulundu