Advert
YAŞAM
Giriş Tarihi : 15-07-2019 11:25   Güncelleme : 15-07-2019 11:27

Şaşkına çeviren olay, yaşamaları mucize

Sakarya'da bir fabrikadan Gebze'ye mal taşıyan kamyonun motor kısmında anne kuşun yaptığı yuvada dünyaya gelen iki yavrunun, yolculuğa rağmen hayatta kalmaları şaşkınlık oluşturdu.

Şaşkına çeviren olay, yaşamaları mucize

Akyazı ilçesinde yaşayan 42 yaşındaki Muhammet Kesikbaş, ilçedeki bir fabrikadan Kocaeli'nin Gebze ilçesine mal taşıdığı kamyonun motor kısmından kuş sesleri geldiğini fark etti. 
 
Park halindeki aracının motor bölümünü kontrol eden Kesikbaş, kuş yuvasını ve iki yavruyu görünce büyük şaşkınlık yaşadı. 
 
Kamyonla hafta içi Akyazı'dan Gebze'ye mal taşıdığını söyleyen Kesikbaş, araçla seyahat eden kuşların kuluçka dönemi sona ererek dünyaya gelmelerinin ve hayatta kalmalarının son derece şaşırtıcı olduğunu ifade etti. 
 
Kesikbaş; "Daha öncede bir kuş motor bölümüne yuva yapmıştı. İçinde 6 tane yumurta vardı. 'Yumurtalar bozulmuştur' diye yuvayı oradan alıp kenarıya koymuştum. Fabrikaya gittiğim bir gün arkadaş, 'araçtan kuş sesi geliyor' dedi. Açtım baktım aynı yere tekrar yuva yapmış. İki tane de yavru var içeride. Tekrar fabrikadan kamyonumla aracı sürekli park ettiğim yere geldim. Annesini takip ettim. Kamyonu bırakıp uzaklaşıyorum. Anne kuş hemen gelip yavrularını yemliyor. İşin ilginç olanı her gün Gebze'ye gidip gelirken bu yumurtalar nasıl oluştu? Nasıl çıktı? Orada nasıl ölmeden gitti geldi? Tahminimce motorun sıcaklığıyla aynı dereceyi yakaladı. O şekilde kuş yavrularını büyütebildi. Allah'tan her şey oluyormuş demek ki" dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Reklamı Geç
Advert