Selin bilançosu ağır oldu: 85 bina yıkıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, selin vurduğu Düzce'de 3 ilçe 45 köyde hasar tespit çalışması yapıldığını belirterek; "Yapılan hasar tespit çalışmalarına göre 319 az hasarlı binamız, 45 ağır hasarlı binamız, 85 yıkık ve 26 da istinat duvarı olmak üzere toplamda 475 binamız bu heyelandan, selden etkilenmiş durumda. Yine 66 binamız da heyelan riski altında." dedi.

Selin bilançosu ağır oldu: 85 bina yıkıldı
Selin bilançosu ağır oldu: 85 bina yıkıldı Sakarya Haber

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Düzce’de selden etkilenen Uğurlu köyüne gelerek incelemelerde bulundu. 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, incelemelerde bulunmak üzere sel felaketinin meydana geldiği Düzce’ye geldi. Düzce merkezinde bulunan AFAD Müdürlüğüne gelen Bakan Kurum, Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve diğer yetkililerden brifing aldı. Kurum daha sonra, selden en çok etkilenen yerlerden birisi olan Akçakoca ilçesine bağlı Uğurlu köyünü ziyaret etti. Kurum, burada incelemelerde bulunarak vatandaşları dinledi. 

Bakan Murat Kurum, selin vurduğu Düzce'de 3 ilçe 45 köyde hasar tespit çalışması yapıldığını belirterek; "Yapılan hasar tespit çalışmalarına göre 319 az hasarlı binamız, 45 ağır hasarlı binamız, 85 yıkık ve 26 da istinat duvarı olmak üzere toplamda 475 binamız bu heyelandan, selden etkilenmiş durumda. Yine 66 binamız da heyelan riski altında." diye konuştu. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum düzce sel inceleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağış komşuyu vurdu
Yağış komşuyu vurdu
2. El araç alacaklar dikkat Eylül’de başlıyor
2. El araç alacaklar dikkat Eylül’de başlıyor