YAŞAM
Giriş Tarihi : 28-07-2019 16:38   Güncelleme : 29-07-2019 09:12

İş yerini açtığında parası yoktu, şimdi siparişlere yetişemiyor

Sakaryalı 34 yaşındaki bir çocuk annesi Gülşah Yıldırım, KOSGEB desteğiyle açtığı iş yerinde ürettiği tekstil ürünlerini çok sayıda ülkedeki müşterilerine satıyor.

İş yerini açtığında parası yoktu, şimdi siparişlere yetişemiyor

s Önceleri evinde internet üzerinden sipariş alarak iş yapmaya başlayan Gülşah Yıldırım, KOSGEB kurslarına katıldı. Serdivan İlçesi Yazlık Mahallesinde butik kafe açan girişimci kadın, KOSGEB’den aldığı 50 bin lire destekle işini büyüterek Avrupa ülkelerine ve Rusya, Azerbaycan, Gürcistan gibi ülkelere siparişleri yetiştiremiyor. Özellikle çocuk giyimleri üzerine çalışmalarını sürdüren genç girişimci kadın, iş yerine gelen müşterilerine zaman zamanda çay servisleri yapıyor.

Sakaryalı Girişimci Kadın Gülşah Yıldırım, yaptığı açıklamada, işine evden internet üzerinden satış yaparak başladığını belirtti.

KOSGEB’in girişimci kadınlara iş yeri açmak için destek verdiğini kaydeden Yıldırım; "Bende KOSGEB’e başvurdum. Kursu tamamladıktan sonra bir proje hazırlayıp KOSGEB’e sundum. Projem kabul gördü ve 50 bin lira almaya hak kazandım. İş yeri açtığımda hiç param yoktu ama KOSGEB’in sayesinde hayallerim gerçek oldu ve iş yerimi açtım" dedi. 

Yurt dışına ihracat yaptığını anlatan Yıldırım; " Siparişleri yetiştiremiyorum. Avrupa ülkelerine ve başta Rusya olmak üzeri Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan’a internet üzerinden sipariş alarak mal gönderiyorum. Türkiye’nin her köşesine siparişle mal gönderiyorum. Özellikle çocuk giyim üzerine olan iş yerimde, zaman zaman müşterilerime de yetiştiremiyorum. Önceleri yurt dışına siparişlerimi 15 günde gönderiyordum ama şimdi ise anlaşmalı şirketlerle dünyanın her yerine 3 günde siparişlerimi ulaştırıyorum. Tabii buda müşterilerime çok cazip geliyor ve beni tercih ediyorlar.

Satacak olduğum ürünlerin önce fotoğraflarını çekiyorum ve internete koyuyorum. Müşterilerimde buradan görüyorlar ve benimle temasa geçiyor, siparişlerini veriyorlar. Önceleri işlerim çok durgundu ve şimdi ise işim büyüdükçe internet üzerinden siparişlerime yetişemez oldum.

Dükkânımı tuttuğumda cebimde hiç param yoktu ama KOSGEB’e güvendim ve projem kabul oldu. Dükkanımı açıp hayallerimi gerçekleştirdim. Müşterilerim dükkâna geldiğinde hem alış verişini yapıyorlar hem de ev yapımı yiyecekleri yiyorlar onlara da servis yapıyorum" dedi. 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA