Akyazı ve Karasu KYK Yurtları kapatıldı

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tasarruf tedbirleri kapsamında Akyazı ve Karasu KYK Yurtları'nın kapatılğı bildirildi.

Akyazı ve Karasu KYK Yurtları kapatıldı
Akyazı ve Karasu KYK Yurtları kapatıldı Sakarya Haber

Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tasarruf tedbirleri kapsamında ülke genelinde pek çok yurdu kapatma kararı aldı. 
 
Kapatma kararı alınan yurtlar arasında Akyazı ve Karasu KYK yurdu da bulunuyor. İki ilçede KYK yurtlarının kapatılması öğrenim gören üniversite öğrencilerini şoke etti. KYK yönetimi, tatildeki öğrencilere telefonla ulaşarak yurdun kapatıldığı bilgisini verdi. 
 
KYK yönetimi ülke genelinde bazı yurtların bakanlığın kararıyla tasarruf tedbirleri kapsamında kapatıldığını,  kapatılan yurtlar arasında Karasu ve Akyazı KYK’nın da yer aldığını söyledi.

Kapatma kararının ardından öğrencilere ulaşarak bilgilendirme yaptıklarını kaydeden yetkilier, ”Öğrencilere alternatif olarak Hendek’te ki yurdumuzu gösteriyoruz. Öğrencilerin geliş ve gidişlerini karşılamak için imkanlar çerçevesinde çalışma yapacağız. Arkadaşlarımız öğrencilere ulaşıyor. Kayıtlarını almaları için. Öğrencilere alternatif sunuyoruz.” dedi.

akyazı kyk yurdu kapatma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yağış komşuyu vurdu
Yağış komşuyu vurdu
2. El araç alacaklar dikkat Eylül’de başlıyor
2. El araç alacaklar dikkat Eylül’de başlıyor