Konut almak isteyenler için büyük fırsat oluştu

Konut faizlerinin düşmesiyle birlikte konut almak isteyenler için büyük fırsat oluştu.

Konut almak isteyenler için büyük fırsat oluştu
Konut almak isteyenler için büyük fırsat oluştu Sakarya Haber

Konut faizlerinin düşmesiyle birlikte konut almak isteyenler için büyük fırsat oluştu. Sektörde uzun süredir zam olmadığını, maliyetlerin satış fiyatına yansıtılmadığını belirten sektör temsilcileri, konut almak için en uygun zamanın içinde bulunduklarını kaydediyor. 

Türkiye'nin 3 büyük bankasından Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank konut kredisi faiz oranını yüzde 1'in altına 0.99'a indirirdi. Öte yandan, tüketici kredisinde ise 60 aya kadar vadede faiz yüzde 1.49'a düşürüldü. 
Özellike Merkez Bankası'nın politika faizinde indirime gitmesini ardından yaşanan ekonomide canlanma ile birlikte üç bankanın konut faizlerini düşürmesi ev almak isteyen vatandaşları harekete geçirdi. Yatırımcı da yönünü yeniden inşaat sektörüne çevirdi. 
 
Bitmiş yapı stokunun faizlerin düşmesiyle birlikte kısa sürede tükeneceğini belirten sektör temsilcileri, sektörde uzun süredir zam olmadığını,maliyetlerin satış fiyatına yansıtılmadığını ifade ederek ev almak isteyenlerin elini çabuk tutması gerektiğini söyledi. 
 
Az sayıda ki konut stokunun bulunduğunu vurgulayan sektör temsilcileri, konut almak isteyenlerin bu süreci iyi değerlendirmesi tavsiyesinde bulundu.
 
Sakarya Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak “Piyasa aktörleri tarafından dört gözle beklenen faiz indirimi kararı piyasalarda kıpırdanmaya neden oldu. İnşaat sektörü bir yılı aşkın süredir üretim yapamıyordu. Sakarya’da az miktarda konut stoku mevcut. Yatırımcının yönünü inşaat sektörüne yönlendirmesiyle az sayıda ki konut hızla tükenecek gibi görünüyor. Konut sahibi olmak isteyenlere düşen faiz oranlarını ve zamsız fiyatları hesaba katıp değerlendirme yapmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

faiz indirim konut alımı fırsat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SUBÜ, Güney Kore İşbirliği başlıyor
SUBÜ, Güney Kore İşbirliği başlıyor
Estasy operasyonu
Estasy operasyonu