GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-08-2019 13:36   Güncelleme : 03-08-2019 14:52

Rektörden KYK Yurtları'nın kapatılmasına tepki

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık, Akyazı ve Karasu KYK yurdunun kapatılmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Rektörden KYK Yurtları'nın kapatılmasına tepki

Akyazı ve Karasu KYK Yurdu'nun kapatılmasına yönelik tepkiler büyüyor. Kapatılma kararını KYK yönetiminden öğrenen öğrenciler, büyük mağduriyet yaşayacaklarını ifade ederek yanlıştan dönülmesini istiyor. 

Özellikle Akyazı'da açılacak fakülte için hazırlıkların sürdüğü bir dönemde KYK'nın kapatılmasının öğrenci tercihlerini olumsuz etkileyeceğini belirten siyasiler ve eğitimciler, yurdun kapatılmasının çok yanlış olacağını kaydediyor. 
Öğrencilerin mağduriyetlerinin önlenmesi için yardım istediği SUBÜ Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık da sosyal medyadan açıklama yaptı. 
Akyazı ve Karasu'da #KYK yurtlarının kapatılma kararının mevcut öğrencilerin mağduriyetlerine neden olacağı gibi yeni öğrencilerin ve de açılacak fakültenin de olumsuz etkileyeceğini söyleyen Sarıbıyık; "İlgili makamlarla görüşülerek bu karardan dönülmesine yönelik girişimlerimiz sürüyor" dedi.
Öte yandan Rektör Sarıbıyık'ın açıklamasına öğrenciler sosyal medyadan şu paylaşımları yaptı; "
-Akyazı yurdunun kapatılmasından dolayı mağdur kalmak istemiyorum açılsın lütfen servis hizmetide verilmiyor zaten
-Akyazı Kyk da olan kayıtlarımızın nakil işlemiyle Hendek Kyk ya alınması teklif edildi. Teklifi reddedenlerin Akyazı Kyk da olan kayıtları silindi ve depozitoları iade edildi. Hendek Kyk dan Akyazı Myo ya servis de mevcut değil.
-Bir kaç ay sonra Akyazı Myo da öğrenim görecek öğrenciler yokmuşcasına hareket ediliyor.
-Akyazı Kyk ya öğrenci kazandırmak varken öğrenci kaybettiriliyor."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA