YAŞAM
Giriş Tarihi : 26-08-2019 13:01   Güncelleme : 26-08-2019 13:01

Kanser hastası köpeğe kemoterapi

Sakarya'da Alman kurt köpeğinin başında oluşan kanserli tümörler başarılı bir ameliyatla alındı.

Kanser hastası köpeğe kemoterapi

Düzce'de Hayvan Severler Derneği gönüllüleri tarafından bulunan ve başında oluşan tümörler sebebiyle sahibi tarafından ölüme terk edildiği değerlendirilen bir Alman kurdu, tedavisi için Arifiye'deki bir veteriner kliniğine gönderildi. 

Burada kontrolleri yapılan 10 yaşındaki köpeğin başındaki kanserli tümörler veteriner hekim Mustafa Yıldız tarafından yaklaşık iki saat süren başarılı bir operasyonla alındı.

Mustafa Yıldız, köpeğin baş bölgesinde deri altında kanserli tümörlerin bulunduğunu kaydederek; "Bize geldiğinde baş bölgesinde irili ufaklı çok sayıda tümör vardı. Genel muayenesini yaptık. Bu yaştaki bir hayvanda riskler olabiliyor. Tetkiler temiz çıkınca operasyonu yaptık. Tümörler tamamen temizlendi. Şimdi insanlarda olduğu gibi kemoterapi uygulayacağız. 10 gün sonra taburcu edeceğiz. Kemoterapisi aralıklarla devam edecek. Ameliyat sonrası hızla iyileşme göstermeye başladı. Eğer müdahale etmeseydik 6 içinde ölebilirdi." dedi. 

Kanserin insanlar kadar hayvanları da tehdit ettiğini vurgulayan veteriner hekim Mustafa Yıldız; "Kanser hayvanlarda da sık görülüyor. Bunun en büyük sebebi beslenme ve çevre kirliliği. Doğaya kontrolsüzce atılan her türlü kimyasal tüm canlılar için büyük tehdit" diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA