GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-08-2019 16:53   Güncelleme : 27-08-2019 17:09

Usulsüzlük yapan 3 emisyon firması kapatıldı

Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde, usulsüzlük yaptığı tespit edilen üç egzoz gazı emisyon istasyonunun yetki belgeleri iptal edildi.

Usulsüzlük yapan 3 emisyon firması kapatıldı

Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde firmalara gizli müşteri olarak giden yetkililer, usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle üç egzoz gazı emisyon istasyonunun yetki belgelerini bir daha yenilenmemek üzere iptal etti. 

Bakanlık tarafından açıklanan firmalar ve yaptıkları usulsüzlükler şu şekilde: "Erenler İlçesi, Marangozlar Sanayi Sitesi, Yeni Sakarya Cad. No:296/C adresinde faaliyet gösteren Atlas Otogaz (Yusuf Atlas) egzoz gazı emisyon ölçüm istasyonunun, TS 13231 Standardında belirtilen usul ve esaslara uygun olarak egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmadığı halde Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü Takip Sistemi üzerinde taşıtın ölçümü yapılmış gibi gösterildiği ve üretiminde katalitik dönüştürücü bulunan taşıtlara katalitik dönüştürücü yokmuş gibi ölçüm yaptığı tespit edilmiştir. 

Adapazarı İlçesi, Zirai Aletler Sanayi Sitesi, 1273. Sok. No:5-7 adresinde faaliyet gösteren Gökay Otogaz Dönüşüm Sistemleri LTD. ŞTİ. egzoz gazı emisyon ölçüm istasyonunun; TS 13231 Standardında belirtilen usul ve esaslara uygun olarak egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmadığı halde Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü Takip Sistemi üzerinde taşıtın ölçümü yapılmış gibi gösterildiği ve üretiminde katalitik dönüştürücü bulunan taşıtlara katalitik dönüştürücü yokmuş gibi ölçüm yaptığı tespit edilmiştir. 

Erenler İlçesi, Yeşiltepe Mahallesi, Ertuğrul Gazi Cad. No:49/A adresinde faaliyet gösteren Hendek Otogaz (Kadir Taşkın) egzoz gazı emisyon ölçüm istasyonunun, yetkisi bulunmayan personel tarafından ölçüm yapıldığı, TS 13231 Standardında belirtilen usul ve esaslara uygun olarak egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmadığı halde Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü Takip Sistemi üzerinde taşıtın ölçümü yapılmış gibi gösterildiği ve üretiminde katalitik dönüştürücü bulunan taşıtlara katalitik dönüştürücü yokmuş gibi ölçüm yaptığı tespit edilmiştir."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA