Advert

Usulsüzlük yapan 3 emisyon firması kapatıldı

Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde, usulsüzlük yaptığı tespit edilen üç egzoz gazı emisyon istasyonunun yetki belgeleri iptal edildi.

Usulsüzlük yapan 3 emisyon firması kapatıldı
Usulsüzlük yapan 3 emisyon firması kapatıldı Sakarya Haber

Sakarya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde firmalara gizli müşteri olarak giden yetkililer, usulsüzlük yaptığı gerekçesiyle üç egzoz gazı emisyon istasyonunun yetki belgelerini bir daha yenilenmemek üzere iptal etti. 

Bakanlık tarafından açıklanan firmalar ve yaptıkları usulsüzlükler şu şekilde: "Erenler İlçesi, Marangozlar Sanayi Sitesi, Yeni Sakarya Cad. No:296/C adresinde faaliyet gösteren Atlas Otogaz (Yusuf Atlas) egzoz gazı emisyon ölçüm istasyonunun, TS 13231 Standardında belirtilen usul ve esaslara uygun olarak egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmadığı halde Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü Takip Sistemi üzerinde taşıtın ölçümü yapılmış gibi gösterildiği ve üretiminde katalitik dönüştürücü bulunan taşıtlara katalitik dönüştürücü yokmuş gibi ölçüm yaptığı tespit edilmiştir. 

Adapazarı İlçesi, Zirai Aletler Sanayi Sitesi, 1273. Sok. No:5-7 adresinde faaliyet gösteren Gökay Otogaz Dönüşüm Sistemleri LTD. ŞTİ. egzoz gazı emisyon ölçüm istasyonunun; TS 13231 Standardında belirtilen usul ve esaslara uygun olarak egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmadığı halde Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü Takip Sistemi üzerinde taşıtın ölçümü yapılmış gibi gösterildiği ve üretiminde katalitik dönüştürücü bulunan taşıtlara katalitik dönüştürücü yokmuş gibi ölçüm yaptığı tespit edilmiştir. 

Erenler İlçesi, Yeşiltepe Mahallesi, Ertuğrul Gazi Cad. No:49/A adresinde faaliyet gösteren Hendek Otogaz (Kadir Taşkın) egzoz gazı emisyon ölçüm istasyonunun, yetkisi bulunmayan personel tarafından ölçüm yapıldığı, TS 13231 Standardında belirtilen usul ve esaslara uygun olarak egzoz gazı emisyon ölçümü yapılmadığı halde Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü Takip Sistemi üzerinde taşıtın ölçümü yapılmış gibi gösterildiği ve üretiminde katalitik dönüştürücü bulunan taşıtlara katalitik dönüştürücü yokmuş gibi ölçüm yaptığı tespit edilmiştir."

sakarya egzoz gazı emisyon firma kapatma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakaryaspor'a şok; 3 puanı silindi
Sakaryaspor'a şok; 3 puanı silindi
Engelsiz Yaşam Merkezi için protokol imzalandı
Engelsiz Yaşam Merkezi için protokol imzalandı