ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 28-08-2019 17:18   Güncelleme : 28-08-2019 17:18

Akyazı'da kadına şiddete tepki

Kırıkkale'de Emine Bulut'un eski eşi tarafından öldürülmesi ve kadınlara yönelik şiddete Akyazı'da tepki gösterildi.

Akyazı'da kadına şiddete tepki

MHP Akyazı İlçe Teşkilatı ve MHP Akyazı Kadın Kolları ile Sivil Toplum Kuruluşları Akyazı Çarşı içimde kadına yönelik şiddete tepki amacıyla basın açıklaması yaptı.

MHP Akyazı Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin, ülkede her geçen gün üzülerek bir yenisine şahit oldukları kadın cinayetlerini şiddetle kınadıklarını belirterek; "Kadın Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) veda hutbesinde 'ey insanlar kadınların hakkını gözetmenizi ve bu hususta Allah'tan korkmanızı tavsiye ederim. Siz kadınları Allah'ın emaneti olarak aldınız. Onların namuslarını ve iffetlerini Allah adına söz vererek edindiniz" diye buyurmuştur. Kadın hayata gözlerimizi ilk açtığımızda yanı başımızda bulunan bizi gözü gibi koruyup gözetip büyüten ilk önce annedir. Kadın acısıyla, tatlısıyla, iyi günde, kötü günde hayatımızı ve aynı yastığı paylaştığımız eştir" dedi.

KADINA ŞİDDET CANİLİKTİR

Kadına şiddetin izah edilecek hiç bir hukuki ahlaki yönünün olmadığını belirten Keskin, şunları kaydetti; "Kadına şiddet suçtur, ahlaksızlıktır, cahillik ve caniliktir.

Ne zamanki bir kadını dişi değil kişi ve Allah'ın yarattığı en kutsal varlık olarak görürsek o zaman uygar, ahlaklı bir toplum ve bireyler oluruz.

Son 10 yılda ülkemizde 2 bin 337 kadın şiddet görerek hayatını kaybetti. Bunlardan Özgecan Arslan, Münevver Karabulut, Ecrin Kurnaz, Leyla Aydemir Bebek, Arife Çolak, Zeynep Çelebi, Vildan Kandemir, Bahar Turhan ve son olarak Emine Bulut bunlardan bazılarıdır.

Kadına şiddet ve kadın cinayetlerini işleyenlerin en ağır şekilde cezalandırılmasını, idamın Mecliste gündeme getirilmesini, Cumhurbaşkanımızın da onaylayacağını ve en kısa sürede hayata geçirilmesini talep ediyoruz.

EN AĞIR CEZAYI ALACAĞINA İNANIYORUZ

Öksüz kalan evlatların 'lütfen ölme anne' çığlıkları ile hayatı boyunca annesini hatırlayacağı son iki kelime ‘ölmek istemiyorum’ şeklindedir. Eski kocası tarafından katledilen Emine Bulut'a Allah'tan rahmet diliyoruz, kendisinin ve 10 yaşındaki kızının hayatını birlikte karartan katilin en ağır şekilde cezayı alacağına inanıyoruz."

MHP İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal, Akyazı MHP İlçe Başkanı Ali Dertli, Akyazı MHP Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin’de Kadına yönelik şiddete karşı çıktıklarını dile getirdiler..

Basın açıklamasına MHP İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal, Akyazı MHP İlçe Başkanı Ali Dertli, Akyazı MHP Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin, Akyazı İlçe Sağlık Müdürü Gülşah Yılmaz, Akyazı Ak Parti Meclis Üyesi Hümeyra Saygıdeğer, MHP İlçe Teşkilatı ve birçok vatandaş katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA