Transfer yasağı resmen kalktı

Sakaryaspor basın sözcüsü Recep Demir, transfer yasağının resmen kaldırıldığını ve lisans işlemlerinin sürdüğünü açıkladı.

Transfer yasağı resmen kalktı
Transfer yasağı resmen kalktı Sakarya Haber

Sakaryaspor’da Vergi  ve SGK borçları nedeni ile son anda çıkan kriz bugün aşıldı. Yeşil Siyahlı yönetim vergi dairesi olan borçlarla ilgili teminat mektubu vererek sorunu çözüme kavuşturmasının ardından mesai saatinin bitmesine dakikalar kala evraklar TFF’ye teslim edildi.
 
BORCU YOKTUR
 
Geçmiş dönemlere ait yaklaşık 4,4 Milyon TL futbolcu borcu ödemesi yapan Sakaryaspor yönetimi dün transfer yasağını sonlandırıp lisansları çıkarma aşamasına geldi. Yeşil Siyahlı kulüp Vergi Dairesine olan 1 Milyon 500 Bin TL borcun 750 Bin TL’sini nakit 750 Bin TL’sini teminat vermek şartı ile çözdü. Yapılandırmaların aksatılması nedeni ile SGK’da bulunan 2,8 Milyon TL ana para borç için ipotek ve teminat veren Başkan Vekili Yaşar Zımba borcu yoktur yazılarını almayı başardı.
 
RESMEN AÇILDI
 
Futbolcu borcu, SGK ve Vergi Dairesi ödemeleri konusunda yaşanan krizleri aşmayı başaran Sakaryaspor yönetimi bu kez de 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatiline takılmamak için Türkiye Futbol Federasyonu Sakarya Bölge Müdürlüğü’ne gerekli evrakları teslim etti. Lisans işlemlerinin bu gece geç saatlerde tamamlanması bekleniyor.

Sporexpress

sakaryaspor tff yasak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelsiz Yaşam Merkezi için protokol imzalandı
Engelsiz Yaşam Merkezi için protokol imzalandı
SUBÜ’nün akademik başarıları ödüllendirildi
SUBÜ’nün akademik başarıları ödüllendirildi