GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-09-2019 13:55   Güncelleme : 08-09-2019 14:05

Başkan Ekrem Yüce israfa son verdi

Geçtiğimiz Nisan ayında makam araçlarına sınırlama getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce önemli bir karara daha imza attı. Yüce, belediye bünyesinde bulunan 80 kiralık aracı geri gönderdi.

Başkan Ekrem Yüce israfa son verdi

Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesi’nin haberine göre; Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, göreve geldikten kısa bir süre sonra daire başkanları ve şube müdürlerine tahsis edilen makam araçlarına sınırlama getirmişti. Başkan Yüce, Nisan ayında alınan bu tedbir sonrasında önemli bir karar daha imza attı. Yüce’nin talimatıyla belediye bünyesinde bulunan 80 adet kiralık aracı geri gönderildi. Başkan Yüce’nin bu davranışı kamuoyunda büyük takdirle karşılandı.

“YETERKİ HALK İÇİN ÇALIŞSIN”

Kiralık araçların geri gönderilmesini değerlendiren Salih Güzer isimli vatandaş, alınan kararın israfı önleme adına çok önemli bir adım olduğunu ifade etti. Güzer, “Başkanımızın kiralık araçlarla almış olduğu karar beni çok mutlu etti. Eğer bu şekilde işler yapmaya devam ederse ve halkın yanında olursa halk da sonuna kadar onun yanında olur. Yeterki halk için çalışsın” ifadelerini kullandı.

“KARAR ÇOK ADALETLİ”

Başkan Yüce’yi takdir ettiğini söyleyen Ezgi Sert ise, “Ekrem İmamoğlu’ndan duyduğumuz haberlerden sonra Ekrem Yüce’den de bu şekilde haber almak bizleri çok mutlu etti. Belediyenin önünde bir sürü araç görüyorduk. Bu araçların benzin ve bakım ücretleri bizim cebimizden çıkıyordu. Çoğu müdürler mesaiden sonrada o araçları özel işleri için kullanıyordu Başkan Yüce’nin aldığı karar çok adaletli” şeklinde konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA