Mahkeme 'kasten öldürme' dedi. 25 yıl hapis cezası verdi

2017'de tartıştığı eşinin arabasının kaputundan düşerek hayatını kaybeden Uğur Özkan'ın, ölümünden sorumlu tutulan eşine 25 yıl hapis cezası verildi.

Mahkeme 'kasten öldürme' dedi. 25 yıl hapis cezası verdi
Mahkeme 'kasten öldürme' dedi. 25 yıl hapis cezası verdi Sakarya Haber

Adapazarı Karaman mahallesinde yaşayan Uğur Özkan, 28 Haziran 2017'de tartıştığı eşinin kullandığı arabanın kaputundan düşerek ağır şekilde yaralanmış, kaldırıldığı hastanede 2 gün sonra hayatını kaybetmişti. Özkan'ın ailesi, oğullarının ölümünden gelinlerini sorumlu tutmuştu. Aile, ATV'de Müge Anlı'nın sunduğu pograma katılmıştı. 

Şüpheli ölümle ilgili araştırmalar yapılırken, ölen Uğur Özkan'ın eşi H.Ö'nün yasak aşk yaşadığı, Özkan'ın ölümüne sebep olan arabada erkek arkadaşının da olduğu söylendi.

YASAK AŞKINI İTİRAF ETTİ

H.Ö, "Erkek arkadaşım aracı kullanmamız için vermişti" diyerek yasak aşk yaşadığını itiraf etmişti. H.Ö'nün eşiyle tartıştığı gün erkek arkadaşı ile denize gittiği de ortaya çıkmıştı.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca 'kasten adam öldürme' suçundan Sakarya Ağır Ceza Mahkemesinde açılan dava bugün sonuçlandı. 

Mahkeme, H.Ö., kasten adam öldürme suçundan 25 yıl hapis cezası verdi. 

Mahkemenin kararında şu ifadeler yer aldı: 

"Eşi arabanın üstünde iken ölüm tehlikesini bilerek arabayla yaklaşık 5 kilometre yoluna devam etmesi, eşinin düşmesi için yolda zikzaklar çizmesi, Uğur Özkan'ın o durumdayken dahi 155'i arayıp yardım istemesine rağmen H.Ö'nün hiçbir şekilde polisten yardım istememesi, araçtan düşen eşini yaralı halde bırakıp giderek ölümüne sebebiyet vermesi, ayrıca Uğur Özkan'ın başına aldığı darbenin de kasten adam öldürme suçunu göstermiştir. "

sakarya uğur özkan cinayet ceza
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sakarya'dan çalındı, Kandıra'da bulundu
Sakarya'dan çalındı, Kandıra'da bulundu
SAÜ’de Türkiye’nin depremselliği ele alındı
SAÜ’de Türkiye’nin depremselliği ele alındı