GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-10-2019 16:16   Güncelleme : 12-10-2019 17:28

Dana eti diye eşek, at eti yedirmişler

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı taklit ve tağşiş ürün satan gıda teröristlerini afişe etti. Sakarya'da da çok sayıda firmanın yer aldığı listeye göre sucuklarda at, eşek eti tespit edildi. Kebap diye satılan ürünlerde kanatlı eti çıktı. Bir firmanın terayağ diyerek sattığı üründe bitkisel yağ çıktı.

Dana eti diye eşek, at eti yedirmişler

Bakanlığın yaptığı kontroller sonrası sattığı gıda ürünlerinde tağşiş ve taklit yapıldığı kesinleşen firmalar açıklandı. Firmalar bakanlık tarafından ifşa edildi. 

Son tahlillerde 618 firmanın 1211 parti üründe taklit ya da tağşiş yaptığı tespit edildi. Sakarya'da da 13 ayrı üründe tağşiş ve taklit yapıldığı belirlendi. 

Listede Erenler, Serdivan ve Akyazı'da bulunan üç ayrı firmanın ‘dana eti’ ve 'dana sucuk' olarak sattığı üründe at ve eşek eti tespit edildi. 

Ayrıca kepap olarak verilen üründe kanatlı eti, yine sucuk olarak satılan üründe kanatlı eti bulundu.  Akyazı'da bir firmanın terayağ diyerek sattığı üründe bitkisel yağ çıktı. 

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Ülkemizde gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetleri Bakanlık olarak büyük bir titizlikle yürütülmektedir.

Firmaların isimlerine galeriden ulaşabilirsiniz.

NELER SÖYLENDİ?
@
Levent Binay 2 ay önce
İsimlerini niye açıklamıyorsunuz? firma isimlerinin halka bildirilmesi gerekir. yazık insanları kandırıyorlar
Haluk Güneş 2 ay önce
Bu yerlerin neresi olduğunu açıklayın vatandaş nerelere gideceğini bilsin
Haluk Güneş 2 ay önce
Bu yerlerin neresi olduğunu açıklayın vatandaş nerelere gideceğini bilsin
Ryhn 2 ay önce
Hangi firmlar isimleri ne
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA