TÜRKİYE
Giriş Tarihi : 13-01-2017 12:50   Güncelleme : 20-08-2019 14:37

Adil Öksüz'ün Amerika'ya Kaçtığı İddia Edildi

Hüseyin Avni Coş’un 15 Temmuz darbe girişiminin önemli ismi Adil Öksüz’ün Sakarya’da olmadığını kesin bir dille ifade etmesinin ardından Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Adil Öksüz’ün ABD’ye kaçtığını iddia ederek, köşe yazısı yazdı.

Adil Öksüz'ün Amerika'ya Kaçtığı İddia Edildi

İşte hükümete yakınlığıyla bilinen Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu’nun bugünkü yazısı;

Nerede, kaçırıldı mı, korunuyor mu, korunuyorsa kim koruyor? Bu ve buna benzer sorular, 15 Temmuz’dan itibaren havada uçuşuyor.

FETÖ’nün kilit ismi, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) imamı Adil Öksüz’den bahsediyorum. Darbe girişimi gecesi Akıncı Üssü’nden çıkan, yakalandığı halde adliyeden elini kolunu sallayarak yol alan Adil Öksüz. 6 aydır yakalanamayan, nerede olduğu bilinmeyen kritik adam.

Peki nerede Öksüz? Türkiye’de mi, yurtdışına mı kaçtı?

İstihbarat birimlerine göre Öksüz, 15 Temmuz’dan hemen 3 gün sonra ABD’ye kaçtı.

Bu nasıl olur demeyin!

Örgütün bu kadar güçlü bir ismi, Akıncı Üssü’nde yakalandığı halde hiçbir şey olmamış gibi adliyeden çıkabiliyorsa, 3 gün sonra da hiçbir engelle karşılaşmadan ABD’ye kaçabilir. Ben buna hiç şaşırmadım. Bu ülkeye 15 Temmuz’u yaşatan o aklın ve o güçlerin, Adil Öksüz gibi bir ismin yakalanmasını istemeyeceğini daha önce defalarca yazmıştım.

Ayrıca unutmayalım, Öksüz, oturum alabilmek için New Jersey eyaletinde oto galerisi açmıştı. Yani ABD’de barınabilmesi için herhangi bir engel de yok...

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Muhteşem geri dönüş!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Vali fabrikaları gezdi
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA