Ramazan 2018 27 Mayıs 2018 Pazar

  • İMSAK 03:33
  • GÜNEŞ 05:25
  • ÖĞLE 13:01
  • İKİNDİ 16:57
  • AKŞAM 20:25
  • YATSI 22:08
  • İFTARA KALAN SÜRE

Berat Kandili Hakkında

Dinimizde birçok kandil bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Berat kandilidir. Bu kandil de yapılması gereken dualar bulunmaktadır.

Berat Kandili Hakkında

Dinimizde birçok kandil bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Berat kandilidir. Bu kandil de yapılması gereken dualar bulunmaktadır. Bu özel günleri güzel geçirmek için ön çalışmalar yapmalı ve kendinizi hazırlamalısınız. Dinimiz bize temiz olmayı ve insanlar ile iyi geçinmeyi emreder. Ayrıca bu şekilde özel günler arınmayı ve günahlardan kurtulmayı da sağlar. Bu özel günlerde edilmesi gereken dualar vardır. Bu dualar ile yaratıcıya sığınmak gerekir. Berat kandili anlam olarak temize çıkma anlamını taşır. Bu günde günahlardan arınarak temize çıkma anlamı vardır. Bu gece ilgili bazı hadisler de bulunmaktadır. Birçok kişinin affedildiği ve günahlarından arındığına dair ilgili hadisler de yer alır. Dini günlerin boş geçirilmemesi dolu olarak geçirilmesi size huzuru da sunacaktır. Bunun için elinizden geldiğinde bu gecelere gereken özeni göstermelisiniz.

https://www.nezaman.com.tr/?qa=blob&qa_blobid=3277526084445453467

Bu geceye ait namazlarda bulunmaktadır. Namaz ve dua ile Allah’a yaklaşabilir ve tövbe edebilirsiniz. Berat gecesinin gününü isterseniz oruçlu olarak geçirebilirsiniz. Bu sayede kendinizi geceye daha huzurlu bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Akşamında ise namaz kılabilir, tesbihat yapabilirsiniz. Tefekkür ederek Allah’ı düşünebilir ve günahlarınızdan uzaklaşabilirsiniz. Bu gece temizlenerek günahlardan sıyrılmak gerekir. Bunun için kendinizi bu geceye özenle hazırlamalısınız. Ayrıca emredilen 5 vakit namaza da gereken özeni göstermeniz gerekir. Berat kandilinde de kaza namazları kılabilir, Kuran okuyabilirsiniz. Ayrıca bunları aileniz ile birlikte yapabilirsiniz.

 

Berat Kandili Ne Zaman ?

Diğer Müslümanlar ile herhangi bir küslük veya kırılganlık var ise mutlaka barışılmalı ve bunun için çalışılmalıdır. Böyle özel gecelerde küs kalmak Müslümanlara yakışmayan hareketlerdir. Bunun için buna gereken özeni göstermelisiniz. Ayrıca Berat gecesinin önemi hakkında araştırmalar yapmalı ve neyi ifade ettiğini daha iyi anlamalısınız. Bu sayede temize çıkma anlamı içerdiğini daha iyi kavrayabilirsiniz. Bu geceye ait hadisi şerifleri okuyabilir ve gecenizi ihya edebilirsiniz.  Gece ile ilgili tüm bilgilere ve yapılması gerekenlere hızlı bir şekilde erişebilirsiniz. Bu sayede gecenizi daha iyi ihya edebilir ve hem de yeni bilgiler öğrenebilirsiniz.

 

Berat Kandili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yerli otomobilin üretileceği yer belli oldu
Yerli otomobilin üretileceği yer belli oldu
Büyükşehir Basket çeyrek finalde veda etti
Büyükşehir Basket çeyrek finalde veda etti
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal