Sakarya Üniversitesi’nden Somali’ye yardım

Sakarya İHH Ramazan ayı insani yardım çalışmaları kapsamında Somali için 5 bin gıda kolisi ve iftar yemeği yardım kampanyası devam ediyor.

Sakarya Üniversitesi’nden Somali’ye yardım

Kampanya çalışmaları kapsamında Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof Dr Muzaffer Elmas’ı ziyaret eden Sakarya İHH Başkanı Sebahattin Aydın yardım faaliyetlerini ve hedeflerini anlattı. Somali’de yaşanan kıtlık ve sıkıntılara değinen Aydın, aylardır yağmurun yağmadığı, kuyuların kuruduğu ve insanlığın sırtını döndüğü Somali için bir Müslüman olarak asla sessiz ve hareketsiz kalamazdık. Kadirşinas Sakarya halkı her zaman olduğu gibi bu Ramazanda da bizleri destekleyecek ve Somali halkının mazlumların yanında olacaktır.

Ramazan ayında Sakarya İHH kardeşliğimizi bereketlendirmek için sizlerin desteği ile Somali de olacak. Hedefimiz 5 bin aileye kumanya dağıtmak, 5 bin kişiyle iftar açmak.  “Bu Ramazan Somali’deyiz”   dedi. 

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof Dr Muzaffer Elmas ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti. Somali konusunda özellikle son dönemlerdeki kıtlık ve susuzluğun endişe verici boyutlarda olduğunu dile getiren Elmas inancımızın gereği olarak nerde bir mazlum ve mağdur varsa onların yanında olmalıyız dedi. Bizler de Sakarya Üniversitesi olarak her zaman bu inancımızın gereğini yerine getirmekten geri kalmayacağız dedi. 

sakarya üniversitesi ihh ramazan somali yardım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DEAŞ operasyonunda bir tutuklama
DEAŞ operasyonunda bir tutuklama
4 ayda 279 silah ele geçirildi
4 ayda 279 silah ele geçirildi
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal