Karapürçek yolu için müjde geldi

Karapürçek yolu için beklenen müjde geldi. Başkan Toçoğlu, “Karapürçek yolunun istimlak çalışmalarını tamamladık. AK Parti milletvekillerimizin çözüleceğine dair söz verdikleri yolun ihalesine çıkıldı. Pekşenler Kavşağı’ndan Çaybaşı’na kadar olan 5,5 kilometrelik 1. etabın ihalesi gerçekleştirildi. İnşallah kısa süre içerisinde çalışmalara başlanacak. Hayırlı olsun” dedi.

Karapürçek yolu için müjde geldi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, uzun bir süredir Sakarya kamuoyunda tartışılan ve yapımı için büyük bir beklentinin oluştuğu Karapürçek yolunun ihalesinin yapıldığını açıkladı. Büyükşehir Belediyesi olarak Karapürçek yolunun 1. etap çalışmaları için istimlak işlemlerini tamamlamak üzere olduklarını aktaran Başkan Toçoğlu, 5,5 kilometrelik 1. etap çalışmaları için ihale işleminin tamamlandığını da belirtti.

5,5 kilometrelik kısım ihaleye çıktı

Başkan Toçoğlu, “Uzun bir süredir Sakarya kamuoyunda tartışılan ve yapımı için ciddi bir beklenti oluşan Karapürçek yolunun Pekşenler Kavşağı’ndan Çaybaşı’na kadar olan 5,5’lik kısmının ihalesi Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 10 Mayıs Çarşamba günü yapıldı. Büyükşehir Belediyesi olarak biz de bölgenin istimlak çalışmalarını büyük oranda tamamladık. Pekşenler Kavşağı’ndan Çaybaşı'na kadar olan 5.5 km'lik yolun çalışmasına yakında başlanacak. Birinci etabın ardından inşallah bu çalışmayla birlikte ikinci etap çalışmaları da hayata geçirilecek. Verilmiş bir söz vardı. Şimdi yerine getiriliyor. Hayırlı olsun” dedi.

Karapürçek yolunda çalışmalar başlıyor

Başkan Zeki Toçoğlu konuşmalarını şu şekilde tamamladı; “Milletvekillerimiz konunun takipçisi oldu ve bu konuda çok ciddi çalışmalar yaptılar. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımızla görüşmeler gerçekleştirdiler. Karayolları Genel Müdürlüğümüzle iletişim halindeydiler. Hamdolsun bugün çalışmaların başlayacağını duyurmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bölgede ulaşım konusunda büyük talepler vardı. İnşallah çalışmalar başladığı zaman hızlı bir şekilde tamamlanacaktır. Projemiz için girişimlerde bulunan milletvekillerimize, Karayolları Genel Müdürümüz İsmail Kartal’a ve Karayolları Bölge Müdürümüz İbrahim Halil Akgündüz’e şükranlarımı sunuyorum.”

karapürçek yok istimlak çalışma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Gerçeğin kendisi     2017-05-18 Siz Karapürçek e çöl beklersiniz yol yapılsın diye Çaybaşı mahalle olmasına rağmen geçiş hakkı Karapürçeke giden yol olsada kavşaktan döndüğünüzü unutmayın mahalleye giden yol düz gidiyor çabasına kadar istimlak kolay geri kalan kısmı İstimlak yapılmamış bile bekleyip görecez 2030 senesinde kadar Karapürçeke duble yol gelmez
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnşaat firmasının ofisi kurşunlandı
İnşaat firmasının ofisi kurşunlandı
Çaldığı elektrikli bisikleti parçalarken yakalandı
Çaldığı elektrikli bisikleti parçalarken yakalandı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal