TOKİ, tarihi stadyumun arsasını satışa çıkardı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Atatürk Stadyumu'nun bulunduğu araziyi satışa çıkardı. Satış açık arttırmayla yapılacak.

TOKİ, tarihi stadyumun arsasını satışa çıkardı

Sakaryaspor'un yeni stadyumu TOKİ tarafından Güneşler'de inşaa edildi. Eski stadyum ise TOKİ'ye devredildi.

TOKİ;  Elazığ, İstanbul, İzmir ve Sakarya’da toplam 198.664,21 metrekare büyüklüğünde 5 adet imarlı arsayı yaklaşık 310 milyon TL muhammen bedelle “Açık Artırma” yöntemi ile satışa sundu.

Satışa sunulan arsalar arasında Atatürk Stadyumu'nun bulunduğu 27.067,08 metrekarelik arazide var. Arsa, ticaret alanı, park alanı ve yol olarak görülüyor.

Stadyum arsası yüzde 25 peşinat ve 12 ay vade şartlarıyla satışa sunuldu.

Müzayede 8 Haziran saat 13:30’da TOKİ İstanbul Halkalı Hizmet Binası’nda yapılacak.

TOKİ'nin satış şartları bölümünde şunlar yer aldı: "Sakarya ili, Adapazarı ilçesi, İstiklal mahallesinde yer alan 585 ada 403 parsel için; parselin kullanımının sonlandırılmasını teminen yapılan spor kompleksinin iş bitim tarihi 15.12.2017 olmakla birlikte bu tesislerin Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’ne teslimine müteakip taşınmazın, alıcısına 31.12.2017 tarihinde teslimi öngörülmektedir. İdarece, bu tarihten sonra alıcısına teslimi halinde ödemeler, teslim tarihine kadar durdurulacak, teslim tarihini takip eden ayın 15’i itibari ile sözleşme kapsamında ÜFE artışlı güncellenen borç bakiyesi üzerinden taksit tahsilatlarına başlanacaktır. Alıcı bu hususlarla ilgili idareden herhangi bir hak ve alacak talebinde bulunmayacağını kabul ve taahhüt eder. 24- Teklif sahiplerinin şartnamede gösterdikleri açık adreslerine, telefon numaralarına, e-mail adreslerine yapılan tebligatların, adres değişikliği, herhangi bir nedenle adrese geç ulaşması, tebligatın yapılamaması ve postadaki gecikmeler nedeniyle teklif verene geç ulaşmasından idare sorumlu değildir"  

sakarya atatürk stadyum toki arsa satış
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Riksli masada kalır’ denildi ama
‘Riksli masada kalır’ denildi ama
Ada treni için konuştu
Ada treni için konuştu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal