Ramazan 2018 22 Mayıs 2018 Salı

  • İMSAK 03:39
  • GÜNEŞ 05:28
  • ÖĞLE 13:00
  • İKİNDİ 16:56
  • AKŞAM 20:20
  • YATSI 22:02
  • İFTARA KALAN SÜRE

ŞAMPİYONLUĞUN PERDE ARKASI COŞKUN YILMAZ

Sakaryaspor'un golcü oyuncusu Coşkun Yılmaz şampiyonluğun perde arkasını Sakarya Haber'e anlattı.

ŞAMPİYONLUĞUN PERDE ARKASI  COŞKUN YILMAZ

Uzatma dakikalarında şampiyonluğu getiren gollerde yaşadıklarını Tacettin Furuncuoğlu'nun özel röportajında dile getiren Yılmaz, ailesinden gelecekdeki hedeflerine kadar birçok düşüncesini paylaştı. Sakaryaspor'a transferinde taraftarın büyük etkisi olduğunu söyleyen tecrübeli oyuncu Sakaryaspor yönetimininde başarı için özveri ile çalıştığını ifade etti. Afyon maçını unutamadığını anlatan Yılmaz, Afyon maçı sonrası taraftara yaşattığıkları hayal kırıklığının bir dönüm noktası olduğunu ve o maçtan sonra takımın büyük bir birliktelik ile kenetlendiğini aktardı. Sakaryaspor'un ailesinden bir parça olduğunu dile getiren Coşkun Yılmaz Yeşil-Siyahlı takımının başarısı için dua ettiklerini sözlerine ekledi. 50+4 de Süper Lig olacaklarına inancının tam olduğunu belirtti. 

Işte siz Sakarya Haber takipçileri için Coşkun Yılmaz ile yapmış olduğunuz keyifli röportaj;

Merhaba Coşkun öncelikle röportajı kabul ettiğin için teşekkür ederim. Sakaryaspor'la bu yıl güzel bir şampiyonluk yaşadık. Sen neler hissediyorsun şampiyonluğu bize nasıl anlatırsın?

Merhaba. Hoşgeldiniz. Röportaj için ben teşekkür ederim. Şampiyonluğu kelimelerle ifade etmem mümkün değil. Anlatılmaz yaşanır denilen bir olay.  Hayatınızda unutamayacağız anlar olur. Bu şampiyonlukta benim unutamayacağım anlardan biri. Mükkemel bir şey. Benim hayatımdaki en önemli şeylerden ilk üçüne girdi diyebilirim. Özellikle bu şampiyonluk çok değerli. Çünkü çok istemiştik. Şükürler olsun ALLAH'da nasip etti. 

Şampiyonluk sonrası şehirde muhteşem bir kutlama oldu. Üstü açık otobüsle şehire geldiniz. Mükkemel bir coşku, konvoy, kornalar sanki bir karnaval havası.Sen o an neler hissettin ?

Ben o sırada çocuklarımla otobüsün alt katında uzanıyordum(Gülüyor) Keyfini bu şekilde sürüyordum. Çocuklarım üşüdüğü için üst katta dışarıda duramadık. Müthiş bir şeydi. Sadece şehirde değil maç sonu Olimpiyat stadından Sakarya'ya gelene kadar otobanda konvoy halinde geldik. Yanılmıyorsam Sakarya otobanı çıkış kavşağından şehir merkezine 3 buçuk saatte filan geldik. Gece 3 kadar kutlamalar sürdü. Muhteşem bir sevgi gösterisi vardı. Herkes mutluydu. Insanları bir arada böylesine mutlu görmek gerçekten müthiş bir duygu. Doyasıya yaşadığımızı düşünüyorum bu şampiyonluğu, eğlenceyi. Biz şuan Sakarya'da değiliz ama hala kutlamaların devam ettiğini duyuyoruz. Inşallah tezahüratta olduğunu gibi 40 gün 40 gece çark caddesinde bu mutluluğu yaşarlar.

Uzatma dakikalarında gelen 2 gol var. 1-0 mağluptuk sahneye sen çıktın ve 2 gol buldun. O an neler oldu? Biz tribünde öldük öldük dirildik. Herkes senin oyundaki rahatlığından bahsediyor. Tecrübenden olsa gerek. Bu şampiyonluğu getiren golleri taraftara nasıl anlatırsın? Herkes merak ediyor.

Maçın geneline baktığınızda iyi olan taraf zaten bizdik. Ilk yarı rüzgârla biraz sıkıntı yaşadık ama ikinci yarı tamamen oyunun hakimiyetini ele geçirdik. Baskılı oynadık. Pozisyonlarda bulduk ama değerlendiremedik. Uzatma dakikalarından bir kaç arkadaşla penaltılara kalırsa kim atacak filan gibi muhabbetler olmaya başladı. Ben penaltılara l kalmayacağını söyledim. Özellikle maç öncesi oynayan 11 toplanıp kesinlikle bu maçı penaltılara bırakmayacağımız konusunda telkinde bulunmuştuk. Çünkü penaltılara kalması demek rakibin şansının biraz daha artması demekti. Bu düşünceleri yaşarken malesef 1-0 mağlup duruma düştük. 1-0 mağlupken bile beraberliği yakalayalım değil de bu maçı çeviririz penaltılara bırakmayız inancı vardı. Tabiki stres yapan arkadaşlarımız oldu. Hatta göz yaşlarını tutmayanlarda oldu. Birilerinin orada dik durup sakin kalıp güven vermesi lazımdı. Bende bu işin eğitimini pisikoloji bilgisini almışım tani orada da biraz abi modundayız. Ilk sağlam durması gereken kişi bendim. Bununda meyvesini aldık zaten. Art arda gelen goller, galibiyet ve coşku hepimiz o anı yaşadık zaten.

Tatangaları sormak istiyorum. Olimpiyat stadına akın eden 30 bin taraftar. Hatta maç öncesi atmosferi gören bazı oyuncuların soyunma odası koridorunda duygulandığını duydum. Gollerden sonra yaşanılan muhteşem bir coşku. Ne söylersin?

Ben Tatangalarla ilk 2004-2005 yılında arkadaşımla gitmiş olduğum Ankaraspor'la  oynadıkları maçda tanıştım. Hatta Tatangaların içinde Sakaryaspor'a tezahürat da yaptım bir Tatanga olarak. (Gülüyor)  Sakarya zaten bilinen tanınan bir şehir. Taraftar grubunun gücünü herkes biliyor. Zaten benim Sakaryaspor'a gelmemdeki en büyük nedenlerden biri Tatangalardır. Hatta futbolu Ankara'da bırakırım, şehir dışına çıkmam diye düşünüyordum. Bütün transfer tekliflerine kapalıydım. Sonra Sakaryaspor'dan ciddi bir teklif gelince hayran kaldığım bir taraftar kitlesi olduğunu bildiğim için kabul ettim. Maça gelince bize saat 14:00'dan önce stad kapılarının açılmayacağı söylenmişti. Hatta ailemize ve yakınlarımıza o şekilde bilgi verdik. Sahaya çıktığımızda da kimse olmaz diye düşünüyorduk. Saha zeminine ayak bastımızda gördük ki karşımızda 25-30 bin kişi var. Bir baktım saha içinde bizim çocuklardan ağlayanlar var. (Gülüyor) Ne oluyoruz filan dedik. Ama o taraftarı görmek bile o an gerçekten kazanma hırsını kazanma isteğini 2 katına çıkarttı. O kadar gelen insanı başları önünde çıkartmayı kimse istemezdi. Biz de ona izin vermedik. (Gülüyor)

Sezon  boyunca unutamadığın iyi yada kötü bir anın varmı?

Benim unutamayacağım bir Afyon maçı vardı. O maçada çok inanarak, isteyerek çıktık. Bir basiretsizlik, şanssızlık dış etkenler diyeyim hakemdir, yönetimdir maçı kaybettik. O maçtan sonra çok üzülmüştüm. Sanki şampiyonluğu kaybetmiş gibiydik. Belki bu hayır da oldu. O maçdan sonra kenetlenmemiz de arttı. Çünkü o maça gelen 20-25 bin taraftar vardı. Onları oradan üzgün göndermiştik. O insanlarda yarattığımız hayal kırıklığını görmek bizi daha da ateşledi. Bence şampiyonluğun habercsi o maç oldu. O maçtan alınan kötü netice bizi birbirimize biraz daha yakınlaştırdı. Daha çok birlik olduk. Daha çok motive olduk. Daha sıkı sarıldık diyebilirim.

Sakaryaspor'un gelişmekte olan kurumsal kimliğini ve yönetimi nasıl buluyorsun? Dükkan54, mobil54 gibi projelere bakış açın ve gelecek sezona dair görüşlerin nelerdir?

Gerçekten bizim çok iyi bir yönetimimiz var. Iyi bir başkan idaresinde çalışıyorlar. Yapılanlar, yaptıklarını gözümüzlede görüyoruz. Ben genelde takımdaki herkesten erken kalkarım. Dışarı çıkıp bir hava almak isteğimde başkanın tesise gelip sabahın köründe çalışmaya başladığını görüyorum. Soruyorum başkan napıyor burada diye çalıştığını söylüyorlar. Buda bu insanların bu kulüp için ne kadar çalıştığını kafa yorduğunu gösteren bir tablodur. Diğer yöneticileri de gün boyu tesislerde görmeniz mümkün. Bu önemli birşey. Onları gördüğünüzde insanların  bu işe nasıl sarıldığını emek harcadığını idrak ediyorsunuz. Dükkan54, mobil54 ve daha gelecek projelerin olduğunuda biliyoruz. Bunlar hedefler doğrultusunda olması gereken şeyler. Hedefiniz 54+4 de Süper Lig' de olmak zaten. Bence bu şekilde özverili bir şekilde devam edersek koyulan hedeflere zamanında ulaşabileceğimizi düşünüyorum.

3. Lig de Hattrick rekoru Coşkun Yılmaz. Ne söylersin?

Daha önce de soran olmuştu bizim bir Eymen Bebeğimiz vardı. Mekanı Cennet olsun. Çok etkilendik. O zaman yardım kampanyanları vardı. Eymenimizi yaşatabilmek için seferber olmuştuk. O günde maça çok istekli başladık. 20. Dakikalar filandı bir türlü gol atamıyoruz. Bir yandan tribün "Eymen Gol, Gol, Gol" diye bağırmaya başladı. Bende o sırada içimden "ALLAH'ım ne olur bir an önce gol atalım" diye dua ettim. Gerçekten çok istiyorduk. Peşpeşe de 3 gol gelince "heralde duayı biraz abarttık" dedim (Gülüyor) Her golden sonra Eymen Bebek için dua etmiştik. Keşke onu yaşatabilseydik.

 

Ailen, çocukların ve Sakaryaspor ! Bunların arasında nasıl bir bağ kurabilirsin? 

Ailem çocuklarım benim her şeylerim. Bu başarıdaki en büyük pay sahipleri. Özellikle benim kişisel başarımdaki en büyük etkenler. Eşimde şuan yanımda zaten her zaman olduğu gibi. Bu başarının formülde de düzenli bir hayattan mutlu bir aileden geçer. ALLAH'a şükürler olsun ki bende buna sahibim. Çocuklarım da Sakaryaspor'u çok sevdi zaten. Ailecek Sakarya şehrinide seviyoruz. Çocuklarım kendi aralarında paylaşıyorlar zaten; "Anne sen Ankara'da kal biz babamla Sakarya'da yaşıyacaz. İşte biz Sakarya'yı sevdik" gibi diyalogları oluyor. Hayatımıza Sakaryaspor'u da kattık. İşimizin bir parçası zaten. Aile, iş, Sakaryaspor ayrılmaz bir üçlü oldu.  

Gelecekteki hedeflerinden bahsedermisin?  Sakaryaspor'daki hedeflerim nelerdir? Coşkun'u milli takımda görebilecekmiyiz? Hocalık kariyeri düşünüyormusun?

Gelecek için hocalık değilde bir menajerlik hayalim var. İlk hocalık hayal ediyordum ama furbol oynarken ailemden çok uzak kaldım. Kariyerime hoca olarak devam edecek olursam yine uzak kalıcam. Ben onu göze alamıyorum. O yüzden menajerlik hedefim var. Şuan ki düzende menajerlik çok hoş anılmasa da ben bu düzenin dışında bir çalışma düşünüyorum. Türkiye'de menajerlik çok farklı algınıyor. Biz inşallah  tabuyu yıkacağız. Futbola hizmet edecek şekilde bir yol çizeceğiz.


Son olarak ne söylemek isyersin? Taraftara, yönetime bizlere bir mesajın varmı?

Son olarak şunları ifade etmek isterim. Şampiyonluğun tadını yeni sezona kadar herkes doyasıya yaşasın, eğlensin. Yeni sezonda inşallah Sakaryaspor yeniden şampiyon olur. En büyük isteğimiz bu. Sakaryaspor bizden bir parça gibi oldu. Ailemiz oldu. Dualarımız Sakaryaspor'la... İnşallah birlikte güzel günler yaşayacağız...

 

Özel Röportaj Tacettin Furuncuoğlu 

 

coşkun yılmaz sakaryaspor sportoto 3.lig tff şampiyon özel röportaj
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehirde DEAŞ operasyonu
Şehirde DEAŞ operasyonu
İşte İYİ Parti Sakarya adayları
İşte İYİ Parti Sakarya adayları
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal