Ramazan 2018 27 Mayıs 2018 Pazar

  • İMSAK 03:33
  • GÜNEŞ 05:25
  • ÖĞLE 13:01
  • İKİNDİ 16:57
  • AKŞAM 20:25
  • YATSI 22:08
  • İFTARA KALAN SÜRE

ERPA Macaristan’da eğitimin nabzını tuttu

Akademisyenleri, araştırmacıları ve eğitime ilgi duyan kişileri buluşturan ve Sakarya Üniversitesi’nin de destek verdiği “ERPA Uluslararası Eğitim Kongreleri 2017”, Macaristan’da 22 farklı ülkeden katılımcı ile gerçekleştirildi.

ERPA Macaristan’da eğitimin nabzını tuttu

Eğitim Araştırmaları ve Yayınları Derneği (Educational Researches and Publications Association, ERPA) düzenlediği kongrelerde bu yıl da yükseköğretim camiasının nabzını tuttu.

Eş zamanlı 9 kongre

“ERPA Uluslararası Eğitim Kongreleri 2017” Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de yapıldı. Tüm dünyadan eğitim alanında çalışan akademisyenlerin, araştırmacıların ve eğitime ilgi duyan kişilerin buluştuğu kongrede, katılımcıların çalışmalarını ve yaşadıkları tecrübeler ile karşılaştıkları iyi örnekleri birbirleriyle paylaşma, tartışma, ortak çalışma ortamları oluşturma fırsatlarının sağlanması amaçlandı. 18-21 Mayıs 2017 tarihleri arasında eş zamanlı olarak dokuz kongrede “Disiplinler Arası Eğitim Araştırmaları” ana teması altında 290 bildiri sunuldu.

22 farklı ülke, 210 katılımcı

Sakarya Üniversitesi tarafından da desteklenen ERPA Uluslararası Eğitim Kongresi’nde 22 farklı ülkeden 210 katılımcı yer aldı. Düzenleme Kurulu Başkanlığını SAÜ Eğitim Fakültesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Bölümü Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Çalışkan’ın yaptığı kongrenin katılımcıları arasında yer alan Sakarya Üniversitesinden Prof. Dr. Süleyman Can Kurnaz, Üsküdar Üniversitesinden Prof. Dr. Sinan Canan, North Carolina Agricultural and Technical State Üniversitesinden Prof. Dr. Jerono P. Rotich, Yıldız Teknik Üniversitesinden Prof. Dr. Mehmet Engin Deniz, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinden Prof. Dr. Yusuf Can ve Doç. Dr. İsmail Önder gibi isimler de konferans verdi, çalıştaylar düzenledi.

Çözüm önerileri

Kongre yükseköğrenim başta olmak üzere eğitimin çeşitli alanlarına yön verme özelliğinin yanı sıra toplumsal sorunların tespiti ve çözüm önerileri ile de dikkat çekti. Özellikle psikoloji ve göçmenler alanında yapılan çalışmalar ile beyin ve öğrenme konusu alanında gelişmelerin aktarıldığı başlıklar ilgiyle takip edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yerli otomobilin üretileceği yer belli oldu
Yerli otomobilin üretileceği yer belli oldu
Büyükşehir Basket çeyrek finalde veda etti
Büyükşehir Basket çeyrek finalde veda etti
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal