Ramazan 2018 26 Mayıs 2018 Cumartesi

  • İMSAK 03:34
  • GÜNEŞ 05:25
  • ÖĞLE 13:01
  • İKİNDİ 16:57
  • AKŞAM 20:24
  • YATSI 22:07
  • İFTARA KALAN SÜRE

O saldırgan için suç duyurusu

Sakarya Barosu, Atatürk Anıtına balta ile saldıran kişi için Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

O saldırgan için suç duyurusu

Sakarya Barosu, Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e çok çirkin ifadelerle iftira atan, hakaret ederek O’nun aziz hatırasına leke sürmeye çalışan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Demokrasi Meydanında bulunan Atatürk Anıtına önce tinerle yakmaya çalışan sonra baltayla saldıran şahsın görüntüleri gerek yerel gerek ulusal basında geniş yer tuttuğunu kaydeden Sakarya Barosu, halkın müdahalesi ile emniyet güçlerine teslim edilen şahıs için suç duyurusunda bulunulduğunu kaydetti.

Başkan Zafer Kazan tarafından savcılığa sunulan dilekçede, “Atatürk aleyhine işlenen suçlar “ kapsamında, şüphelinin 15 yıla kadar ağır hapis cezasıyla cezalandırılması istemiyle kamu davası açılması talep edildi.

Baro Başkanı Av. Zafer Kazan yaptığı açıklamada Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan bu saldırıların provokatif bir şekilde sistematik hale getirildiğini, söz konusu çirkin olayın perde arkasında Atatürk gibi bir ortak değeri uzun süredir hedef alan saldıran toplumun içine düşmanlık tohumları eken bir kısım hainlerin olduğunu ve esasen bu konunun üzerinde yoğunlaşılması gerektiğini ifade ederek soruşturmanın ve davanın takipçisi olacaklarını belirtti.

sakarya atatürk anıtı saldırı baro savcılık suç duyurusu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir Basket çeyrek finalde veda etti
Büyükşehir Basket çeyrek finalde veda etti
Suç makinesi tutuklandı
Suç makinesi tutuklandı
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal