Obeziteye resimlerle dikkat çektiler

Sağlıklı beslenme ve obezite konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla devam eden çalışmalar kapsamında resim yarışması düzenlendi.

Obeziteye resimlerle dikkat çektiler

İl Halk Sağlığı Müdürlüğünce il düzeyinde yapılan yarışmaya 5.6 ve 7. sınıf öğrencileri katıldı."Obeziteye Dikkat Yaşamına Hareket Kat" temasıyla gerçekleştirilen resim yarışmasında dereceye giren 9 öğrenciye Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesinde düzenlenen ödül töreniyle bisiklet armağan edildi.

Gerçekleştirilen yarışmayla okul çağındaki çocukların Obezite ve Fiziksel Aktivitenin Önemi, Yeterli ve Dengeli Beslenme konularında araştırmalar yaparak bilgi edinmeleri hedeflendi.

Yarışmanın koordinasyonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü de destek verdi.Düzenlenen yarışmada hareketli yaşam konusunu eserlerinde başarıyla dile getiren öğrencilerden dereceye girerek, 5.sınıflarda 1.Selma Tüncel, 2.Ceren Tozduman, 3.Zeynep Kurhan; 6.Sınıflarda 1.Sümeyye Ayyıldız, 2.Elif Görkem Yıldız, 3.Hilal Baştan ve 7.sınıflarda 1.Ecem Özkan, 2.Gamze Kısacık, 3.Emine Nurbanu Çabuk ödül almaya hak kazandılar.

sakarya halk sağlığı obezite resim yarışma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Gözler transferde
Gözler transferde
Bu da yeni nesil mezar!
Bu da yeni nesil mezar!
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal