Mithatpaşa ile Gar arasında 4 farklı proje

Ada Treni seferleri Mithatpaşa-İstanbul arasında gerçekleştirilecek. Mevcut gar binası ile Mithatpaşa arasında kalan alanla ilgili 4 farklı proje hazırlatıldı. Hangi projenin hayata geçeceğine halk karar verecek.

Mithatpaşa ile Gar arasında 4 farklı proje

4 FARKLI PROJE

Ada Treni 1 Haziran tarihi itibariyle Mithatpaşa’dan seferlerine başlayacak. Edinilen bilgiye göre Büyükşehir Belediyesi mevcut tren garı ile Mithatpaşa arasındaki alanın değerlendirilmesi için çalışmalara başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, bu kapsamda alanla ilgili 4 farklı proje hazırlattı.

HALK OYLAMASI

Firmalar yakın zamanda projelerle ilgili Başkan Toçoğlu ve kurmaylarına sunum yapacak. Başkan Toçoğlu’nun hazırlanan bu projeleri halka sormayı düşündüğü öğrenildi. Halk oylaması sonucu Sakaryalılar hangi projeye onay verirse Büyükşehir o projeyi hayata geçirecek.

PROJEDE NELER VAR

Proje kapsamında alanda yürüyüş yolları, bisiklet yolları, spor alanları, dinlenme mekânları, sanat alanı, bol yeşil alan ve çocuk grupları olacak. Başkan Toçoğlu’nun proje hazırlayan ekibe, “Mevcut tren yolları şehri ikiye bölüyor. Şehrin merkezinde bağlantı kopuyor. Bu bölünmeyi ortadan kaldırmalıyız. Müftülük tarafıyla Çark Caddesi tarafını birleştirmeliyiz. Kopukluk olmasın” dediği ve bu hususları özellikle vurguladığı öğrenildi.  

Yenisakarya Gazetesi

adapazarı tren garı mithatpaşa büyükşehir belediyesi proje
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fox TV'de Geyve ayvasını tanıttılar
Fox TV'de Geyve ayvasını tanıttılar
Sapanca Gölü'nde su seviyesi ne kadar?
Sapanca Gölü'nde su seviyesi ne kadar?
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal