Ramazan 2018 22 Mayıs 2018 Salı

  • İMSAK 03:39
  • GÜNEŞ 05:28
  • ÖĞLE 13:00
  • İKİNDİ 16:56
  • AKŞAM 20:20
  • YATSI 22:02
  • İFTARA KALAN SÜRE

CHP Lideri Eymen bebek için konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastası Eymen bebeğin ölümüyle ilgili konnuştu. Kılıçdaroğlu; " Bu ilaç gelmedi ve çocuk hayatını kaybetti. Annesinin söylediği söz, 'biz seni kurtaramadık...' Bir ilaç gelmedi ve o çocuk hayatını kaybetti. Bugün yüzlerce çocuk var aynı şekilde" dedi.

CHP Lideri Eymen bebek için konuştu

Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Eymen bebeğin ölümüyle ilgili açıklamalarda bulundu. SMA hastası çocukların tedavi edilmesi için ilaç gerektiğini kaydeden CHP lideri; "Dünyada yeni bir ilaç çıkmış ve bu ilacın fiyatı binlerce dolar. Aileler alamıyorlar. Hepsinin sosyal güvenliği var ancak SGK da 'ben bunu karşılamam, çünkü hükümet izin vermiyor' diyor. O ailelerden birisinin çocuğu Eymen bebek 8,5 aylık vefat etti. Bu ilacı kullanmadığı için Sakarya'da. Valilik kampanya açmış 'acaba para toplayıp, bu çocuk için ilaç getirebilir miyiz?' diye. Bu ilaç gelmedi ve çocuk hayatını kaybetti. Annesinin söylediği söz, 'biz seni kurtaramadık...' Bir ilaç gelmedi ve o çocuk hayatını kaybetti. Bugün yüzlerce çocuk var aynı şekilde.

Eğer bir çocuk bir ilaç bulamadı diye devletin gözü önünde ölüyorsa, sosyal devlet olmaktan çıkmıştır. Kendisine ve avanelerine hizmet eden bir devlet haline gelmiştir. Devleti siz böyle yapamazsınız. Bir de bunlar 'biz Müslümanız' diye geçiniyorlar, batsın sizin Müslümanlığınız, böyle Müslümanlık mı olur? Küçük çocuğun ölümüne göz yumacaksınız, ta ki medyaya da çıkana kadar. Ondan sonra yazı yazacaksın, 'bu ilacı karşılayın' diye. Peki o çocuğun hesabını kim verecek. İsrafdan kaçınmak Müslümanlığın temel kuralı değil midir?"

sakarya eymen bebek chp kemal kılıçdaroğlu konuşma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehirde DEAŞ operasyonu
Şehirde DEAŞ operasyonu
İşte İYİ Parti Sakarya adayları
İşte İYİ Parti Sakarya adayları
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal