Ramazan 2018 22 Mayıs 2018 Salı

  • İMSAK 03:39
  • GÜNEŞ 05:28
  • ÖĞLE 13:00
  • İKİNDİ 16:56
  • AKŞAM 20:20
  • YATSI 22:02
  • İFTARA KALAN SÜRE

Diş hastanesinde engellilere özel tedavi imkanı

Zihinsel engelli diş hastalarının tedavileri Sakarya ADSH’de uzman diş hekimleri tarafından genel anestezi altında ameliyathane ortamında acısız ve ağrısız bir şekilde yapılıyor.

Diş hastanesinde engellilere özel tedavi imkanı

Serdivan’da yeni binasında hizmet veren Sakarya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde (Sakarya ADSH) zihinsel engelli hastaların diş tedavileri genel anestezi altında ameliyathanede gerçekleştiriliyor. Engelli hastaların diş tedavisiyle ilgili bilgi veren Hastane Başhekimi Necmettin Çınar “Başta zihinsel özürlü olmak üzere iletişim kurulamayan veya algılama güçlüğü yaşanan engelli kişilerin diş tedavileri lokal anestezi altında gerçekleştirilemiyor. Bunun yanında, diş fobisi olan korkan ve endişeli hastalarda, Panik atak tanısı olan hastalarda, Restoratif veya cerrahi tedaviye gereksinimi olan ancak akut enfeksiyon, anatomik varyasyonlar veya alerji nedeniyle lokal anestezi uygulanamayan kişilerde genel anestezi altında ağız ve diş sağlığı tedavileri yapılabiliyor.” dedi.

Bedensel ve zihinsel travmaları en aza indirmek için hastaların diş tedavilerini genel anestezi altında ameliyathanede gerçekleştirdiklerini kaydeden Başhekim Çınar “Genel anestezi altında yapılacak zihinsel engelli hastaların diş tedavisinde genel anestezi ve reanimasyon uzmanı, diş hekimi, hekim asistanı ve ameliyathane teknisyeni bulunuyor. Yeni binamızda ameliyathanemizin kullanılmasıyla birlikte genel anestezi altında hizmet alan engelli hastalarımıza çok daha iyi şartlarda hizmet vermeye başladık. Sakarya ADSH’nin yeni binasında kısa zamanda bölgenin en iyi ağız ve diş sağlığı hastanesi olması için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.” diye konuştu. Başhekim Çınar, engelli bireylerinde rahat bir şekilde diş tedavilerinin yapılmasına yönelik hastanede özel bir poliklinik bulunduğunu da dile getirdi.

sakarya ağız diş engelli tedavi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şehirde DEAŞ operasyonu
Şehirde DEAŞ operasyonu
İşte İYİ Parti Sakarya adayları
İşte İYİ Parti Sakarya adayları
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal