Şehit aileleri ve gaziler iftarda buluştu

İftar yemeğine İlahiyatçı-Yazar Ömer Döngeloğlu’nun yanı sıra Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, AK Parti Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, Sakarya Muharip Gaziler Derneği, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Sakarya Şubesi ile şehit polis aileleri ve malul polis aileleri de katıldı.

Şehit aileleri ve gaziler iftarda buluştu

İftar öncesi masaları gezerek ailelerle sohbet eden Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar; Ramazan ayının; barışın, sevginin, hoşgörünün, yardımlaşma ve dayanışmanın timsali olduğunu belirterek bu mübarek ayın tüm İslam alemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Şehit ve Gazilerimizin Mirası

Alemdar, şehitlerimizden geriye kalanın sadece aziz hatıraları olmadığını, onlardan kalan en önemli hatıranın üzerinde yaşanılan vatan olduğunu vurgulayarak “Sahip olduğumuz istiklal ve hürriyet, hiç kuşkusuz bize şehit ve gazilerimizin mirasıdır.” dedi.

Ramazan’ın Manevi İklimini Anlattı

Programa katılan misafirlere Peygamber Efendimiz’in (S.A.V.) hayatından kesitlerle sohbet gerçekleştiren İlahiyatçı- Yazar Ömer Döngeloğlu, Ramazan’ın manevi iklimini sahabelerin hayatı ve Peygamber’e olan sevgilerinden kıssalarla anlattı.

serdivan belediye şehit yakınları gazi ramazan iftar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Riksli masada kalır’ denildi ama
‘Riksli masada kalır’ denildi ama
Ada treni için konuştu
Ada treni için konuştu
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal