Efsane Tren seferlere başlayamadı

Sakarya Sivil Toplum Platformu ( SASTOP), Mithatpaşa’dan seferlere başlayacağı açıklanan Ada Treni'nin çalışmaların devam etmesi nedeniyle seferlere başlayamadığını açıkladı.

Efsane Tren seferlere başlayamadı

SASTOP, Ada Treni ile ilgili değerlendirme raporu açıkladı. Bugün Mithatpaşa’dan seferlere başlayacağı  açıklanan Ada Treni'nin çalışmaların devam etmesi nedeniyle seferlere başlayamadığı kaydedilen açıklamada; "Büyükşehir  Belediyemiz geçtiğimiz günlerde  Ada treni seferleri Mithatpaşa –İstanbul Arasında gerçekleştirilecek . Mevcut gar binası ile Mithatpaşa arasında kalan  alanla ilgili 4  farklı proje hazırlandığı açıklamıştır. Hangi projenin hayata geçeceğini halk karar verecektir diyerek bir açıklama yapmıştır ki buna katılıyoruz. Halkımızın isteği bellidir. Ada Treni  Sakarya için  doğru olan karar verilinceye ve düzenleme  yapılıncaya kadar  seferlerine Adapazarı Merkez Garından  hareket etmesi için kararını  3 ay önce imza toplayarak  bildirmiştir" denildi.

 

 '44 sefer yapan ADARAY trafiği aksatmıyorsa.  8 sefer yapacak olan  Ada tereni trafiği nasıl aksatacak?' şeklinde soru yöneltilen açıklamada şu ifadelere yer verildi; " Bir gazetenin  yazarı  raylı sistem yapılsın çalışsın diyor.   Arkadaşlar şehir içinde raylı sistem tabi çalışsın. Ama bu yazar kardeşimiz  Ada treninin trafiği aksatacağını söylüyor. Allah aşkına raylı sistem  ortalama  saatte 4 sefer yapsa sabah 07.00'de çalışmaya başlasa gece saat 01.00'e kadar çalışması gerekeceğinden toplam 18 saat çalışması ve X 4 = 72 sefer yapması gerekir. Bu yazar kardeşimiz  8+8 sefer yapacak Ada treninin Trafiği aksatacağını düşünebiliyor 72 seferin  trafiği aksatacağını düşünemiyor.

      Trenimiz Merkez gardan çalıştığında  günde  8 sefer yaparsa  8 dakika  geçitlerden geçeceği zamandır. Tren çalışmasa  en az 1 dakika toplam  saatte 30+30 =60 dakika zaten araçların karşılıklı geçişi için durduruluyor.

Mithatpaşa  garının fiili durumu şehir garı için müsait değildir. Merkez garda her türlü imkan ve olanak mevcuttur. 22 sefer yapan ADARAY’ın trafiği  aksatmadığı açıktır.   8 sefer için   hazırlanan  Ada treni seferleri de  Bu 22 sefer  ile birleştirip ( 14 Adaray + 8  Ada treni = toplam 22  sefer ) düzenlenmesi en mantıklı yoldur. Büyükşehir Belediyemizin  Merkezden Kalkan Ada Treni projelerini bekliyoruz. Başkanımızın bunları da dikkate almasını arzu ediyoruz. Geniş ve teferruatlı raporumuzu başkanımızla bir araya geldiğimizde sunacağız."

sakarya ada treni sefer başlama sastop açıklama adapazarı garı mithatpaşa garı proje
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ŞENNUR PEKGÜR     2017-06-02 Ben merkezden kalkmasını istiyorum şu am 57 yaşındayım bizim garımız bi simgedir bi yer tarif ederken gar meydanından diyoruz kent meydanı aklımiza bile gelmiyo bizim nesilimiz bizleri mahrum etmeyin bizim için tarihi bi yer gar istasyonu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akyazılı iş adamı Abdullah Mert, adaylığını açıkladı
Akyazılı iş adamı Abdullah Mert, adaylığını açıkladı
Ebu Hanzala hakkında flaş gelişme
Ebu Hanzala hakkında flaş gelişme
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal