Saadet Partisi teşkilatı iftarda buluştu

Saadet Partisi Sakarya Teşkilatı, TÜVASAŞ Lokali’nde verilen iftarda buluştu.

Saadet Partisi teşkilatı iftarda buluştu

Saadet Partisi il Başkanı Eyüp Yıldırım ev sahipliğinde tüm il ve ilçe teşkilatlarına yönelik düzenlenen iftar programı Ramazan ayının huşu ve heyecanı ile gerçekleştirildi. Katılımın yoğun olduğu programa; SP Genel Başkan yardımcısı Fatih Aydın, Genel İdare Kurulu Üyesi (GİK) İsmet Aksoy, ilçe Başkanları, STK temsilcileri, İl Yönetim kurulu, partinin Gençlik İl Başkanı Ali Ahmet Çelik ve üyeler, AGD İl Başkanı Hasan Zengin ve üyeler ile çok sayıda partili katıldı.

İftar programının açılış konuşmasını yapan Saadet Partisi İl Başkanı Eyüp Yıldırım, katılımcıların Ramazan ayını kutlayarak teşrifleri için teşekkür etti. Yıldırım, Saadet Partisi'nin çalışmaları hakkında da kısa bilgiler vererek, "Saadet Partisi 40 yıldır Türkiye'nin yörüngesini, AB'den İslam Birliği'ne çevirmesi gerektiğini savunmuştur. Kurtuluş reçetesi İslam Birliği'nin kurulmasıdır. İslam Birliği için İnsanlığın kurtuluşu için tek çare Saadet'tir. Bunun için tüm gücümüzle çalışacağız." dedi.

“HUZUR İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Aydın, Türkiye'nin iç ve dış siyasi gelişmelerini değerlendirdi. Aydın "Müslümanların birlik ve beraberliğini sağlamadan insanlığa huzur getirmek mümkün değildir. Bize diyorlar ki, ‘İslam Birliği’ni hayata geçirmek bir hayalden ibarettir.’ Biz de diyoruz ki, ‘Eğer bir hayaliniz yoksa bir hedefiniz de yoktur. Bir hedefiniz yoksa bir geleceğiniz de yoktur.’ Mazlum milletlerin huzuru ve saadeti için birleşmesini hayal olarak görenler, asla emperyalizmin esaretinden kurtulamazlar. Bunun için ilk şart İslam ülkelerinin birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmasıdır.” dedi.

Türkiye'de insanlar açlığa mahkum bırakılmıştır diyen Fatih Adın, ülkede milyonlarca Asgari ücretlinin olduğunu ve aldığı 1.400 liraya mahkum edildiğini, fitrenin diyanet tarafından açıklanan 15 lira olduğunu kaydederek, "Bu durumda 5 kişilik bir ailenin aylık gelirinin asgari 2.250 lira olması gerekiyor. Biz komşumuzu aç bırakan bu düzene karşıyız. Saadet kimseye düşman olarak değil, inancı gereği bunları söylüyor. Bu düzenin değişmesi lazım, değişmezse insanlar bankaların kölesi haline gelir. Yüzde 98'i müslüman olan bir ülkede en kar eden kurum bankalar olmuş. İnşallah Saadet Partisi'nin iktidarında biz bu tabuları tersine çevireceğiz." şeklinde konuştu.

Aydın, "Hükümet liselerde Kuran ve siyer dersini müfredata sokarak güzel bir icraat yapmıştır. Ama sen devlet olarak bir elinle şans oyunu oynatır, bir elinle Kuran-ı Kerim öğretirsen, ortaya şans kuponu tutsun diye dua eden bir gençlik çıkar. Genç nesil uyuşturucu ve şans oyunlarının esiri olmuş. İşin sıkıntısı burada. Bunu tersine çevirmeniz lazım. Çok çalışacağız ve bu düzeni değiştireceğiz. Ulaşılmadık tek bir insan bırakmayarak, Adil düzeni, yeni bir dünyayı kuracağız." dedi.

Konuşmaların ardından Saadet Partisi'ne katılan kişilere Genel Başkan Yrd. Fatih Aydın rozetlerini taktı ve kendilerini tebrik etti. 

saadet partisi sakarya teşkilat ramazan iftar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Polis bölgesinde bu olaylar oldu
Polis bölgesinde bu olaylar oldu
Ambulansı böyle bekledi
Ambulansı böyle bekledi
taraklı termal taraklı termal taraklı termal taraklı termal